جاذبه های گردشگری آنکارا را بشناسیم

1

پایتخت کشور ترکیه آنکارا است که در آن بنا های تاریخی و توریستی متعددی قرار دارد که برای سفر به آن باید با آگاهی از قیمت تور ترکیه پاییز اقدام کنید. با شروع شدن فصل سرما قیمت تور ترکیه پاییز اندکی کاهش یافته و بهتر می توانید از بودجه ی سفرتان استفاده کنید. در طول یک روز می توانید از جاذبه های دیدنی آنکارا دیدن کنید، ولی بهتر است بدانید که این امر بدین معنا نیست که جاذبه های گردشگری آنکارا کم است، بلکه اغلب جاذبه های تنها ۵ دقیقه با یکدیگر فاصله دارند. در ادامه ی این مطلب قصد داریم جاذبه های گردشگری آنکارا را به شما عزیزان معرفی نماییم.

قلعه آنکارا

در محله ی اولوس بالای تپه قلعه ای قرار دارد که از طریق آن چشم انداز زیبایی از شهر آنکارا پیش چشمتان دارید. قلعه ی آنکارا ارگ قرون وسطایی است که بالای ۱۰۰۰ سال قدمت دارد. ورودی اصلی این قلعه در نزدیکی برج ساعت قرار دارد. قلعه ی آنکارا از چندین ساختمان تشکیل شده است و در برخی از این ساختمان ها فروشگاه های صنایع دستی، کافه، رستوران و گالری می بینید. این قلعه یکی از مهم ترین و معروف ترین جاذبه گردشگری در شهر آنکارا است. بین ساعات ۸:۳۰ الی ۵:۳۰ می توانید از این قلعه بازدید نمایید.
آدرس: Kale Mah., 06240 Altındağ/Ankara, Turkey

قلعه آنکارا

قلعه آنکارا

دریاچه موگان

دریاچه ی موگان دریاچه ای کوچک در جنوب شهر گل باشی است. در فاصله ی ۲۰ کیلومتری جنوب آنکارا شهر گل باشی قرار دارد که به دلیل زیبایی بی نظیری که دارد به یک مکان توریستی و پیک نیک مبدل شده گشته است. مساحت دریاچه ی موگان ۶۱/۵ کیلومتر و عمق آن ۵ متر است. لازم به ذکر است که در امتداد ساحل شرقی آن بزرگراهی ساخته شده است. در امتداد ساحل این دریاچه مکان های کمپینگ و ماهی گیری و رستوران ها قرار دارد. جالب است بدانید که صید خرچنگ در این دریاچه بسیار رایج است. مکانی تفریحی به اسم پارک موگان در سال ۲۰۰۱ در این منطقه ساخته شد که مساحت آن ۶۰۱۸۷۹ متر مربع است که ۲۰۳۶۵۰ متر مربع آن جهت حفاظت از پرندگان آبزی در حال انقراض برگزیده شد.

دریاچه موگان

دریاچه موگان

عبادتگاه آگوستوس

در کنار مسجد حاجی بایرام عبادتگاهی قرار دارد که ساخت آن به قرن اول میلادی باز می گردد. سالم ترین سنگ نوشته به جای مانده از شرح حال زندگی و جنگ های آگوستوس اولین امپراطور که به وسیله ی خود او نوشته شده است روی این معبد حک شده است.
آدرس: Forum b.b., 52100, Pula, Croatia

عبادتگاه آگوستوس

عبادتگاه آگوستوس

موزه جنگ استقلال

موزه جنگ استقلال محلی است که اولین نشست بزرگ ملی ترکیه در آن برگزار شده است و همه ی رویداد های جنگ استقلال ترکیه طی سال های ۱۹۲۱ الی ۱۹۲۲ همراه با عکس و انواع مجسمه ها در آن به نمایش گذاشته شده است. این موزه در میدان اولوس قرار دارد. جالب است بدانید که مجسمه های مومیایی رئیس جمهور های قبلی این کشور در موزه به نمایش عموم گذاشته شده است. یکی از تاثیر گذار ترین جاذبه های گردشگری آنکارا همین موزه جنگ استقلال است. در روز های یکشنبه این موزه تعطیل است. در بین ساعات ۹ الی ۵:۳۰ می توانید از این موزه دیدن کنید.
آدرس: Doğanbey Mah. Cumhuriyet Cad. No:14, Ulus/Ankara, 06050 Altındağ/Ankara, Turkey

موزه جنگ استقلال

موزه جنگ استقلال

آکواریوم آکوا وگا آنکارا

در آکواریوم آکوا وگا می توانید انواع جانداران دریایی مظیر کوسه ها، ماهی ها، لاکپشت ها، خارتنان، اسب های دریایی و گیاهان دریایی در تونلی بزرگ به نمایش گذاشته شده است. برای دیدن از این جاذبه ی گردشگری ۱۵ لیره باید پرداخت کنید و مرکز خرید و فود کورت های بزرگ نیز در این ساختمان وجود دارد.

آکواریوم آکوا وگا آنکارا

آکواریوم آکوا وگا آنکارا

موزه تمدن آناتولی

موزه تمدن آناتولی از دیگر جاذبه های گردشگری آنکارا است که در آن آثار هنری از تمدن آناتولی را خواهید دید. اثر هنری مربوط که دوران پائولیتیک در این موزه قرار دارد که جز قدیمی ترین آثار است. لازم به ذکر است که این موزه بزرگ ترین و مهم ترین موزه در کل ترکیه است که در سال ۲۰۰۲ عنوان برترین موزه اروپا را دریافت کرد. این موزه در دو ساختمان خلاصه می شود که هر کدام دوره ای مشخص از تمدن عثمانی را به نمایش گذاشته است. برای وارد شدن به این موزه باید مبلغ ۱۵ لیر پرداخت نمایید. بین ساعات ۸:۳۰ تا ۴ عصر می توانید از این موزه دیدن نمایید.
آدرس: Kale Mh., Gözcü Sk. No:2, 06240 Ulus/Altındağ/Ankara, Turkey

موزه تمدن آناتولی

موزه تمدن آناتولی

موزه هوانوردی

این موزه در محله اتیمسگات واقع شده و آثار هنری، اشیا صنعت هواپیمایی، موشک ها و تعدادی هواپیمای MiG مربوط به جنگ جهانی دوم را به نمایش گذاشته است. ورودیه این موزه ۵ لیره می باشد و از ساعت ۱۶-۹ باز است.

موزه Cengelhan Rahmi Koc

این موزه ی صنعتی نیز جزئی از جاذبه های گردشگری آنکارا است و در نزدیکی ورودی قلعه آنکارا در محله ای به اسم سنگلهان واقع شده است. تمامی پیشرفت های تکنولوژی از سال ۱۸۵۰ در این موزه به نمایش عموم گذاشته شده است. عتیقه های مختلف و کلکسیون های از مدل قطارها و ماشین های خیاطی، دوربین ها، تلفن ها و تجهیزات غواصی را می توانید در این موزه ببینید. اکثر اشیا از کلکسیون های خصوصی خانواده Koc، مالک شرکت هلدینگKoc ، یکی از دو شرکت بزرگ ترکیه جمع آوی شده است.

اشتراک:

۱ دیدگاه