جاده ای در فرانسه که هر روز یکبار ناپدید می شود

1

در سفر های فرانسه مواظب جاده ها باشید چون یکی از آنها به یکباره ناپدید میشود و امکان دارد گیر بیوفتید!

جاده Passage du gois همان جاده عجیبی است که روزی دوبار ناپدید میشود و جان عابرینش را به خطر می اندازد. Passage du gois درواقع جاده بین خلیج Burnёf و جزیره Noirmoutier است. که روزی دو بار به زیر آب میرود و اگر کسی در این زمان در حال عبور از جاده باشد جانش به خطر می افتد.

همانطور که گفته شد این جاده مسیر ارتباطی بین جزیره و خلیج در ساحل آتلانتیک است. و طول آن حدود 4/3 کیلومتر است. زمانی که امواج دریا شدید میشوند. جاده هم به زیر آب دریا میرود. برخی نقاط جاده حدود 4 متر به زیر آب میروند و پس از آرام شدن دریا دوباره جاده Passage du gois سر از آب بیرون می آورد.

بنابراین مردم می توانند از این جاده فقط روزی ۲ بار آن هم برای چند ساعت محدود استفاده کنند. مردم محلی اکثرا ساعت های استفاده از این جاده را می دانند با این حال، پنل های مخصوصی در اطراف جاده زده شده است تا در صورتیکه توریست ها زمان استفاده از ان را ندانستند، بی خبر از آن عبور نکنند. این پنل ها، نشان می هند چه زمانی این جاده برای عبور، ایمن است.

البته تا حالا چند باری پیش آمده است که مردم در وسط جاده ناگهان بین موج ها گیر افتاده اند اما خوشبختانه برج های نجاتی وجود دارند که افراد می توانند به بالای آن بروند و منتظر کمک بمانند.

Passage du gois

Passage du gois

اگرچه این جاده خودش یکی از جاذبه های گردشگری است. اما مسافرانی که به جزیره Noirmoutier میروند میتوانند این جاده را هم ببینند. قیمت تور فرانسه تابستان ۹۶ را از اینجا جویا شوید.

جاده Passage du gois کاملا خیس و لغزنده است. اگر به فرانسه رفتید و خواستید با ماشین شخصی تان از این جاده بگذرید حتما مواظب سر خوردن باشید. گاهی هم جاده را مه فرامیگیرد که خطر را چند برابر میکند.

شاید بهتر باشد بگوییم این جاده بی همتاست چون نظیرش در هیچ کجای دنیا وجود ندارد. مگر آنکه چینی ها بدلش را بسازند!

اشتراک:

۱ دیدگاه