ثروت

0

در عناوین روزیاتو با تیتر ” آیا پول خوشبختی می آورد؟ ” روبرو می شویم. ما نیز از منظری دیگر به عنوان پول و ثروت پرداخته ایم.
” بهترین کاری که برای فقرا انجام می دهیم، آن است که یکی از آن ها نباشیم. ”
تجربه نشان داده است که خیلی ها معتقدند وقتی صحبت پول و خوشبختی است هیچ یک از تفکرات مثبت، کارهای شبانه روزی و نگرش های صحیح برای بالا بردن توان پرداخت صورت حساب های آخر ماه کوچکترین کمکی نمی کند. حقیقت این است که اندیشه های هشیار و ناهشیار ما همیشه با احتساب موجودی بانکی ما در حل عمل هستند.

روزیاتو / ثروت

روزیاتو / ثروت

فقر نتیجه ی تفکر فقیرانه است. اگر ثروت می خواهید، نوع تفکر خود را عوض کنید. شخصی را در نظر بگیرید که معتقد است تا ابد برای پرداخت بدهی های خود در کشمکش و تقلا خواهد بود. او احتمالا فقط داوطلب شغل هایی ست که حقوق و مزایای ناچیز دارند؛  زیرا اینجا جایی ست که او خود را متعلق به آن می داند. به احتمال زیاد او فقط با کسانی می تواند ارتباط نزدیک برقرار کند که از طبقه اقتصادی او هستند، زیرا فقط از مصاحبت با این نوع آدم ها احساس راحتی می کند.
او به خود تلقین کرده که زندگی دشوار و طاقت فرساست و با دوستانی که انتخاب کرده است، دیگر کوچکترین انگیزه ای برای تغییر این عقیده و تلاشی در جهت شناخت قابلیت های واقعی خود در او باقی نمی ماند.

چطور به ثروت دست یابیم؟

1.    برای کسب ثروت نیاز به تصمیم گیری وجود دارد. باید خود را متعهد به انجام تلاش های لازم در این زمینه کنید. ذکر این نکته ضروری ست که گرچه تلاش از اهمیت بسیاری برخوردار است اما این تلاش باید با نگرش مناسب و نظام باورهای صحیح همراه و همزمان باشد.
2.    اول پس انداز کنید، بعد خرج کنید. فقرا به عکس عمل می کنند. آن ها اول خرج می کنند و بعد نقشه ی پس اندازهای آتی را می کشند.
3.    به مشاهده ی افراد ثروتمند بپردازید. مدتی از وقت خود را با ثروتمندان بگذرانید و ببینید که چه فرقی بین شما و آن ها وجود دارد. از نزدیک به آن ها دقیق شوید، نگرش های آن ها را بررسی کرده و مورد استفاده قرار دهید.
4.    از دیگران کمک بخواهید. وقتی مردم ببینند که شما برای کمک به خود مصمم هستید، آن ها نیز برای کمک به شما بسیار مستعد می شوند. به حدی که ممکن است شما را شگفت زده کنند. اگر بدانیم که چگونه باید از دیگران کمک بگیریم به توانائی خود برای رسیدن به اهدافمان افزوده ایم.
5.    مرتبا برای خود خاطر نشان کنید که شایسته ی ثروت هستید.

روزیاتو / ثروت

روزیاتو / ثروت

6.    گاه و بیگاه برای خود پول خرج کنید. بخشی از فرآیند رسیدن به استقلال مالی فهمیدن این نکته است که شما استطاعت هدر دادن پول برای خود را دارید. به علاوه وقتی شما از پولی که دارید لذت می برید، انگیزه ای برای پولسازی بیشتر پیدا می کنید.
7.    نقشه بریزید و هدف های خود را مشخص کنید.
8.    پیوسته در جهت تعمیم و ترمیم نظام های باور خود بکوشید.
9.    به سه دلیل زیر همیشه مقداری پول همراه خود داشته باشید:
الف: احساس ثروت بیشتر می کنید.
ب: به پول داشتن عادت می کنید.
ج: اعتماد به نفس بیشتر پیدا می کنید. همچنین به این ترتیب ترس خرج کردن پول را از دست می دهید که این برای ثروتمند شدن حائز اهمیت است.
10.    پدر و مادر، اوضاع جوی، دولت، شغل، تحصیل و یا مادر زن خود را به خاطر حال و روزتان سرزنش نکنید.
11.    به هر مبارزه ای با شور و شووق و تعهد یورش ببرید. ثروتمندان می دانند که پولسازی واقعی تنها وقتی شروع می شود که کار کردن به خاطر پول کنار گذاشته شود.
12.    فقر یک بیماری روانی ست که مانند بسیاری از بیماری های دیگر برای کسانی که معتقد به درمان پذیری آن هستند قابل علاج است.  و مانند هر بیماری دیگر برای درمان آن نیاز به تلاش، ابتکر و شهامت وجود دارد. جالب است بدانید که تقریبا تمام آدم های شاد و ثروتمند زمانی در زندگی خود این بیماری را شکست داده اند. شما هم می توانید.

اشتراک:

نظرات بسته اند