تولید 8 خودروی غیر استاندارد متوقف خواهد شد!

0

رعایت نکات استاندارد بین المللی و ملی برای خودروهای داخلی و خارجی یکی از شروط ضروری است که خودروسازان ملزم به رعایت آن هستند.

در این راستان سازمان ملی استاندارد ایران در بررسی توقف تولید خودروی غیر استاندارد، نام 8 خودرو را اعلام کرده که به دلیل رعایت نکردن استاندارد های لازم در تولید آنها لازم است تولید آنها متوقف شوند.

به گزارش روابط عمومی سازمان ملی استاندارد ایران، این سازمان از سال 1394 تصمیم به ارتقای استاندارد های خودرو از ۵۵ استاندارد به ۸۵ استاندارد گرفت که این استانداردها، جزء استانداردهای روز اتحادیه اروپا است.

وحید مرندی مقدم، معاون نظارت بر اجرای استاندارد در خصوص اجرای استانداردهای 85 گانه خودروها گفت: برای اجرای این استانداردها، تقسیم بندی خودروها به دو بخش خودروهای داخلی و وارداتی جدید و خودروهایی که قبلا تایید نوع دریافت کردند انجام شد که خودروهای جدید از همان زمان مکلف به رعایت الزامات استانداردهای 85 گانه شدند و خودروهایی که تایید نوع را قبلا دریافت کرده بودند طبق زمانبندی مشخص مکلف به رعایت ضوابط استانداردها هستند.

توقف تولید خودروی غیر استاندارد

توقف تولید خودروی غیر استاندارد

براساس زمان بندی صورت گرفته شروع اجرای استانداردهای 63 گانه از ابتدای دی ماه سال 1396 برای خودروهایی بود که قبلا تایید نوع گرفتند و از ابتدای دی ماه امسال خودروسازان برای دریافت تمدید تایید نوع خودرو باید استانداردهای 85 گانه را رعایت کنند.

در همین راستا، سه خودروی جدید سیتروئن، وانت آمیکو و FAW با استانداردهای 85 گانه مطابقت داشته و وارد بازار کشور شد.

وی درخصوص استانداردهایی که قرار بود از ابتدای تیرماه برای خودروها رعایت شوند گفت: براساس برنامه ریزی صورت گرفته مقرر بود خودروهایی که نتوانند الزامات استاندارد معیار مصرف سوخت را رعایت کنند در ابتدای تیرماه معرفی شوند که در همین زمینه 8 خودروی غیر استاندارد به لحاظ عدم رعایت الزامات معیار مصرف سوخت از نظر سازمان ملی استاندارد ایران تایید نشده و برای اقدامات بعدی به پلیس راهور ناجا و وزارت صنعت، معدن و تجارت معرفی شدند.

اشتراک:

نظرات بسته اند