توقف تولید پراید، تا پایان 97

1

مسولان سایپا از توقف تولید پراید تا پایان سال 1397 خبر دادند. بنا بر پیش بینی های انجام شده، تمام خودروهایی که نتوانند استاندارد های 82 گانه سازمان استاندارد را اجرا کنند. از سال 97 باید تولید آنها متوقف شود.
پراید هم که در چند نمونه از این استاندارد ها مشکل دارد قطعا جزو خودرو هایی خواهد بود که تولیدش متوقف میشود.

اما توقف تولید پراید از دید مسولان سایپا به اقشار کم درآمد و ضعیف جامعه، صدمه خواهد زد. چرا که بسیاری از مردم با استفاده از این خودروی ارزان قیمت امرار و معاش میکنند.

مهدی جمالی؛ مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در این باره گفته است: با وجود استفاده ی گسترده ی اقشار کم درآمد جامعه از پراید، این خودرو قطعا از چرخه تولید خارج خواهد شد. و پراید قطعا جای خود را به محصولات جدید خواهد داد!

مهدی جمالی، به خبرنگاران گفت:

ما نیز در گروه خودروسازی سایپا، مایل به خروج پراید از چرخه تولید هستیم؛ اما باید بپذیریم که درآمد بسیاری از اقشار کم بضاعت جامعه به این خودرو وابسته است. تلاش می کنیم در مسیر فرآیند توقف تولید پراید، اقشار کم درآمد آسیب نبینند.

پراید خودروی مطلوب اقشار کم درآمد جامعه است. با توجه به استفاده گسترده این قشر از مردم عزیزمان از پراید برای امرار معاش و گذران زندگی خود، این دغدغه در گروه سایپا وجود دارد که با خروج پراید از چرخه تولید، این بخش قابل توجه از هم وطنانمان دچار مشکل شوند.

به گفته جمالی یکی از اقداماتی که برای رفاه حال اقشار کم در آمد برای خروج پراید از چرخه تولید انجام شده این است. که از بخش فروش سایپا خواسته شده، طرحی را آماده و به اجرا بگذارند. که در این مرحله ی گذار، کمترین آسیب به قشرهای کم درآمد وارد شود.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. واقعا یعنی خودرو سازان به فکر طبقه ضعیف جامعه هستن. اگه اینجوریه چرا پراید بی کیفیت تولید میکنن. که جون مردم را به خطر میندازن.

    چقدر خانواده ها هستن که به خاطر همین پراید داغ دارن