تور دبی و بازدید از باغ معجزه دبی

1

دبی یکی از شهرهای جذاب و لوکس در خاورمیانه است و مسافران بسیاری از سراسر دنیا با خرید تور دبی به این شهر سفر می کنند. جالب است بدانید که هر دو تور ارزان دبی و تور لوکس دبی از سوی آژانس های مسافرتی برگزار می شود، چرا که هم میتوان با اقامت در هتلهای ارزان قیمت دبی، به این شهر ارزان سفر کرد و هم با رزرو گران ترین و لوکس ترین هتل های دبی، تجربه ای سفری لوکس را فراهم آورد.
از هتل های دبی که بگذریم، بحث جاذبه های گردشگری این شهر مطرح می شود که اتفاقا حرف ها برای گفتن دارد. دبی بی شک یکی از شهرهای بسیار مدرن است که هیچ نقطه از آن، خالی از زیبایی و جاذبه ای برای گردشگری نمانده است.
ما در این مطلب قصد داریم به معرفی یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری دبی بپردازیم که توجه هر مسافری را به خود جلب می کند. با ما همراه باشید.

تور دبی و بازدید از باغ معجزه دبی

تور دبی و بازدید از باغ معجزه دبی

اوج زیبایی دبی در این باغ زیبا

باغ معجزه دبی یکی از زیباترین باغ هایی است که در کشورهای عربی ساخته شده است. باغ معجزه به جرات بهترین نامی است که برای این مکان گردشگری در نظر گرفته شده است، چرا که ایجاد طبیعتی به این زیبایی آن هم در سرزمینی بیابانی بسیار عجیب است.
باغ معجزه دبی در مساحتی به وسعت 72 هزار متر مربع ساخته شده است و با داشتن بیش از 60 میلیون گل، به عنوان بزرگترین باغ گل طبیعی در جهان معروف است.
این باغ در دبی لند در نزدیکی رانچ های عربی قرار گرفته است و در روز ولنتاین سال 2013 میلادی افتتاح شده است و تا کنون هر سال، به میزان حدود 1.5 میلیون نفر از آن بازدید کرده اند.
سازه های گل در هر فصل تغییر می کنند تا اطمینان حاصل شود که بازدیدکنندگان تکراری در هر بار بازدیدشان تجربه متفاوتی کسب می کنند.

 

تور دبی و بازدید از باغ معجزه دبی

تور دبی و بازدید از باغ معجزه دبی

در این باغ موارد دیگری نیز وجود دارد که برای بازدید کننده ها جذاب است. مثلا یک هواپیما ایرباس امارات A380 در اندازه واقعی که در سال 2016 عنوان “بزرگترین گل آرایی” جهانکتاب رکوردهای گینس را کسب کرد.
عبدالناصری رحال، مسئول این جاذبه به “NBC News” گفت:

” مردم از بازارها و مکان های بسته خسته شده اند. امیدوارم که مردم درک کنند که این کشور تنها در سازه های ساخته شده از بتن و فولاد افراط نکرده است. این کشور در هفت ماه از سال آب و هوای زیبایی دارد و با کمی مراقبت می توانید یک محصول واقعا زیبا داشته باشید. “

این باغ زیستگاه 60 نوع مختلف گل از جمله گل اطلسی، گل شمعدانی، و گل های جعفری است که از طریق آبیاری قطره ای و استفاده مجدد از آب فاضلاب، آبیاری می شوند. از آن جایی که از ماه ژوئن تا سپتامبر میانگین دمای آب و هوای دبی به 40 درجه ی سانتی گراد می رسد و اصلا برای گل ها مساعد نیست، این باغ بسته می شود. اما با این وجود، این باغ اولین باغ و پناهگاه سرپوشیده برای پروانه ها در این منطقه است.

باغ معجزه دبی

باغ معجزه دبی

باغ معجزه دبی

باغ معجزه دبی

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. هنگامه قیاصی در

    خیلی فضای رویایی و جذابی داره. من اینجا رفتم به خصوص غروب ها خیلی قشنگه