تور خارجی به مقصد کوش آداسی

0

کوش آداسی می تواند مقصد خوبی برای سفرهای نوروزی با  تور خارجی باشد. این منطقه از ترکیه گرچه چندان در ایران طرفدار پیدا نکرده و اغلب تور خارجی استانبول و آنتالیا را انتخاب می کنند، اما یکی از زیباترین شهرهای کشور ترکیه است که از خود حرف های زیادی برای گفتن داد.
جاذبه های کوش آداسی چنان شما رو محسور می کند که متوجه گذر زمان نخواهید شد و از سفرتان نهایت لذت را می برید. تنوع دیدنی های کوش آداسی بسیار زیاده و خیلی از این جاهای دیدنی کوش آداسی مربوط به تاریخ این شهره .  بد نیست پیش از سفر با مهم ترین آثار باستانی شهر آشنا شوید تا بتوانید وقت تان را به خوبی برنامه ریزی کنید.

ephesus kusadasi

ephesus kusadasi

ephesus kusadasi

ephesus kusadasi

در سفر با تور ترکیه، بازدید از این مکان ها را از یاد نبرید

یکی از جاهایی که باید از آن دیدن کرد،  افه ‌سوس است. افه ‌سوس بازمانده‌ های شهری چندین‌ هزارساله متعلق به امپراطوری رم شرقی است که بین ازمیر و کوش ‌آداسی قرار گرفته است. پیش  از رسیدن به افه ‌سوس، خانه ایست که حضرت مریم ده سال آخر عمرشان را آن گذرانده و امروز تبدیل به زیارتگاه شده است. با عبوراز آن شهر زیبای افه ‌سوس را خواهید دید که با ستون ‌های سنگی بزرگ، میدان نبرد گلادیاتورها و بقایایی از آمفی‌ تئاتر و دروازه‌های شهر خود نمایی می کند.

seven sleepers mountain kusadasi

seven sleepers mountain kusadasi

کوه‌ های شمال افه سوس جایی است که می‌ گویند اصحاب ‌کهف در غاری در دامنه آن، نزدیک به دویست سال خوابیده بودند. به این غار، هفت خوابها(تعبیر از داستان اصحاب کهف) می گویند. انتشار داستان دینی اصحاب کهف باعث احترام مردم به این منطقه شده و از قرن پنجم به بعد بعنوان مرکز دینی و زیارتگاه  درآمد.

virgin mary house kusadasi

virgin mary house kusadasi

virgin mary house kusadasi

virgin mary house kusadasi

در نزدیکی شهر سلجوق، در میان درختان سر به فلک کشیده کوه بلبل و در مجاورت شهر افه سوس، کلیسای کوچکی است که امروزه پذیرای مسیحیانی است که از گوشه و کنار دنیا جهت زیارت به کوش آداسی می آیند. حضرت مریم 10 سال پایانی عمرش را در این محل گذرانده و پس از مرگ در محل نامعلومیدفن می شود. این محل امروزه به کلیسای کوچکی تبدیل شده است . در پایین خانه حضرت مریم سه چشمه وجود دارد که به ترتیب چشمه سلامتی، عشق و ثروت نامیده می شود و معتقدین با نوشیدن آب این سه چشمه و گره زدن دستمال های سفید، آرزویی می کنند.

اشتراک:

نظرات بسته اند