تور استانبول سفر به شهر مساجد

0

ترکیه دارای شهرهای توریستی بسیاری است که برخی تنها برای تفریح و بازدید از آثار باستانی مناسب هستند و برخی تنها برای خرید و خوش گذرانی در رستورانها.اما شهر استانبول یک شهر توریستی با طبیعت و مناظر خیره کننده است که هم در آن می توان به تفریح در سواحل و دریا پرداخت، هم می توان از آثار باستانی آن دیدن کرد و هم به خرید پرداخت.پس اگر هدفتان از سفر به ترکیه برآورده کردن همه ی این نیازهاست،حتما سفر با تورهای استانبول را انتخاب کنید.به علاوه برای رزرو هتل در استانبول گزینه های متنوعی پیش روی شما است که در کنار تنوع سرگرمیها می تواند مشخصه ی خوبی برای سفر به این شهر باشد.

یکی از مشخصه های اصلی این شهر باستانی وجود آثار باستانی ارزشمند و مساجد تاریخی دوران عثمانی است.این شهر با وجود بیش از 3000مسجد به شهر مساجد شهرت دارد.بیشتر  این مساجد یادگار امپراتوری عثمانی هستند و در ساختارشان معماری دوران عثمانی برجسته است.این مساجد تاریخی به مهمترین جاذبه ی توریستی شهر استانبول تبدیل شده اند و بسیاری از توریستها از سراسر دنیا برای تماشای آنها به این شهر سفر می کنند.
از جمله مساجد مشهور استانبول می توان به ایا صوفیه،رستم پاشا،شاهزاده،مسجد سلطان احمد و سلیمانیه اشاره کرد که بازدید از آنها به تمامی گردشگران تورهای استانبول توصیه می شود.

معرفی مسجد ایاصوفیه

مسجد ایاصوفیه مشهورترین مسجد این شهر است که بسیاری از ما نام آنرا شنیده ایم.مسجد ایاصوفیه به گنبد بسیار عظیمش در دنیا مشهور شده است و همین به جذابیتش افزوده است. ارتفاع گنبد عظیم مسجد اباصوفیه به 55 متر از سطح زمین می رسد و قطر آن 31 متر است.
این مسجد در سال 532 میلادی در دوره ی امپراتوری بیزانس به دستور امپراتور کنستانتین اول بنا نهاده شد.این مسجد در ابتدا یک کلیسا بوده است که پس از فتح استانبول توسط سلطان محمد دوم عثمانی،به مسجد تبدیل شد.سلیمان اول نگاره های اطراف مسجد را پوشاند تا نماز جمعه در آنجا برگزار شود و بعدها سلیم دوم دستور مرمت بنا را توسط معمار سینان داد.

تور استانبول مسجد ایاصوفیه

تور استانبول مسجد ایاصوفیه

 

معرفی مسجد سلیمانیه

دومین مسجد بزرگ شهر استانبول مسجد سلیمانیه است.این مسجد به دستور سلطان سلیمان اول توسط معمار سینان در قرن 16 بنا نهاده شد.این مسجد دارای 4 مناره ی باریک با یک گنبد بزرگ است که توسط گنبدهای کوچک احاطه شده اند.در آن زمان مسجدهایی که به دستور شاهان ساخته می شدند،دارای چهار مناره بودند.
از دیگر نکات مهم در رابطه با مسجد این است که مقبره ی سلطان سلیمان،همسرش خرم سلطان،دخترشان و معمار سینان در باغ پشت این مسجد قرار دارد.
این مسجد دارای معماری بی نظیر دوره ی عثمانی است و دیدنش خالی از لطف نیست.

مسجد سلیمانیه

مسجد سلیمانیه

تور استانبول مسجد سلیمانیه

تور استانبول مسجد سلیمانیه

 

اشتراک:

نظرات بسته اند