تور آنکارا, بازدید از پارک جنگلی آتاتورک

0

این روزها سفر به ترکیه در دسترس ترین سفر خارجی برای ایرانیان محسوب می شود و این به دلیل نزدیکی و قیمت تور ترکیه است. گرچه تورهای گرانقیت ترکیه نیز بازار داغی دارند، اما اگر واقعا قصد سفر به ترکیه را داشته باشید، تورهای ارزان نیز به وفور یافت می شوند.
در میان شهرهای ترکیه، آنتالیا و استانبول برای گردشگران جذابیت بیشتری دارند که این مسئله قیمت بالاتری را برای تورها رقم زده است. اما این بدان معنا نیست که سایر شهرهای ترکیه ارزش گردشگری نداشته باشند. شما می توانید تور آنکارا تیر 96 را خریداری کرده و نهایت لذت را از گشت و گذار در این پایتخت زیبا ببرید.
آنکارا از دریا و ساحل بی نصیب مانده است، اما در این شهر می توانید جاذبه های توریستی بی نظیری را پیدا کنید که ارزش دیدن دارند. همچنین برای افراد اهل خرید باید گفت آنکارا مرکز اجناس با کیفیت ترک است که اگر در فصل حراج به این شهر سفر کنید، بهشت خرید برای شما خواهد بود.
تورهای آنکارا معمولا به مدت سه شب و چهار روز برگزار می شوند که به نظر مدت زمان خوبی محسوب می شود. اگر درست برنامه ریزی کنید می توانید در این چهار روز از تمامی جاذبه های توریستی این شهر دیدن بکنید. برای خرید تور آنکارا تیر 96 کلیک کنید.
از جاذبه های توریستی آنکارا باید به مساجد باشکوهی نظیر مسجد حاجی بایرام، اصلان حانه، کوجا تپه ،ینی جناب احمد و مسجد اهی الوان اشاره کرد که تک تک آنها ارزش دیدن دارند. در این شهر موزه های متعددی نظیر موزه ی فرهنگ و هنر، موزه ی نقاشی، موزه ی مردم شنا سی، موزه ی هوانوردی و موزه ی رادیو و تلویزیون که جز جاذبه های گردشگری پرطرفدار این شهر محسوب می شوند.
از جاذبه های تاریخی این شهر می توان معبد آگوستوس و روم، تئاتر رومی، قلعه آنکارا و مقبره ی آتاتورک را نام برد. اما از همه ی این جاذبه های گردشگری که بگذریم پارک جنگلی آتاتورک یکی از جذاب ترین دیدنیهای شهر هم برای شهروندان ترک و هم تورستهای خارجی است.

تور آنکارا پارک جنگلی آتاتورک

تور آنکارا پارک جنگلی آتاتورک

پارک جنگلی و باغ وحش آتاتورک

ترکیه از طبیعت سرسبزی برخوردار است که این موضوع یکی از دلایل اصلی جذابیت این کشور برای توریستها است. اما این منطقه ی ترکیه از سرسبزی کمی بی بهره است. در سال 1925 مصطفی کمال آتاتورک این پارک جنگلی زیبا و بی نظیر را در منطقه افتتاح کرد که امروزه یکی از اصلی ترین جاذبه های توریستی آنکارا محسوب می شود.
این مجموعه شامل باغ وحش، مزرعه کوچک کشاورزی، گلخانه، چایخانه، رستوران و محلهایی برای پیک نیک است که بسیار مورد پسند خانواده ها است. بازدیدکنندگان می توانند در مزرعه مراحل تولید محصولات کشاورزی نظیر پنیر، کره، بستنی و گوشت تازه را از نزدیک مشاهده کنند. در رستوران سنتی مجموعه انواع کباب تهیه شده از گوشت تازه ارائه می شود.

اما جذاب ترین بخش پارک جنگی آتاتورک باغ وحش بسیار بزرگ آن است. باغ وحش پارک جنگلی آتاتورک با وسعت 32 هکتار در سال 1933 میلادی به بهره برداری رسید. در این باغ وحش گونه های مختلفی از حیوانات نظیر گربه سانان، پرندگان مختلف، میمونها، خرسها، گوریلها و مار ها در فضایی سرسبز و زیبا نگهداری می شوند. در آکواریوم مجموعه گونه های مختلفی از آبزیان وجود دارند که برای علاقه مندان دنیای زیر آب بسیار جذاب می تواند باشد.

این مجموعه خارج شهر واقع شده است اما وسائل حمل و نقل عمومی برای دسترسی راحت به مجموعه وجود دارد که می تواند خیالتان را بابت رفت و آمد راحت بکند.

تور آنکارا پارک جنگلی آتاتورک

تور آنکارا پارک جنگلی آتاتورک

تور آنکارا پارک جنگلی آتاتورک

تور آنکارا پارک جنگلی آتاتورک

تور آنکارا پارک جنگلی آتاتورک

تور آنکارا پارک جنگلی آتاتورک

تور آنکارا پارک جنگلی آتاتورک

تور آنکارا پارک جنگلی آتاتورک

اشتراک:

نظرات بسته اند