توجه به AMP برای بهینه سازی سایت ها

0

امروزه استخدام یک فریلنسر سئو برای بالابردن رتبه وب سایت امری ضروری است. سئو کاران تقریبا تمام قسمت های وب سایت را بهینه سازی می کنند.

از آنجایی که بیشتر کاربرانی که از وب سایت ها بازدید می کنند از موبایل استفاده می کنند. لازم است تا وب سایت برای موبایل ها بهینه سازی شود. در واقع این بهینه سازی از پایه های اصلی سئو است.

شتاب صفحات موبایل (AMP)

افزایش رتبه سایت

افزایش رتبه سایت

در سالهای اخیر بیش از 50 درصد وبگردی ها توسط موبایل انجام می شود پس توجه به کاربران این بخش بسیار مهم است. لازم است سایت ها خاصیت ریسپانسیو (Responsive) داشته باشند تا نسبت به هر دستگاهی واکنشگرا باشند. با تبلت یا گوشی و یا رایانه هر کدام که از سایت بازدید کنید سایت های ریسپانسیو حالتی تمام صفحه پیدا می کنند و نیاز به اسکرول افقی ندارد.

با گذشت زمان و متداول شدن این سبک از طراحی، اکنون زمان به پیاده سازی استاندارد دیگری رسیده تا بتوان میان وب سایت های ریسپانسیو تفاوت قائل شد.

ارزیابی بر اساس سرعت باز شدن صفحات در حالت موبایل (AMP –> Accelerated Mobile Pages) را باید یکی از کاربردی ترین این راه حل ها دانست.

AMP ها در واقع پروتکل های متن بازی هستند که اجازه می دهند تا صفحات وب، با سرعت بسیار بالایی در مرورگرهای موبایل باز شوند. باید اعتراف کرد AMP حقیقتا یک پدیده در بین ترفندهای سئو کنونی است که سبب شده تا وب سایت ها به ازای مصرف دیتای به مراتب پایینتر، با سرعتی بسیار بالا در مرورگرهای موبایل باز شوند.

در زمان بارگذاری محتوا، یک صفحه معمولی هشت برابر بیشتر از AMP مصرف داده دارد. با توجه به این تفاوت، می توان به راحتی سرعت باز شدن صفحات در دستگاه های موبایل را حدس زد. در سال 2017 انتظار می رود تا ترفندهای سئو مرتبط با طراحی ریسپانسیو، مخصوصا AMP باز هم گسترش یابند. با بهره بردن از تکنیک های مربوط به آن و راه اندازی صفحت واکنش گرای بیشتر به کمک AMP، می توانید از ترفندهای سئو به بهترین وجه ممکن به نفع خود استفاده کنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند