تلگرام و اینستاگرام چه زمانی به حالت عادی برخواهند گشت؟

0

یکی از اتفاقاتی که در طی 24 ساعت گذشته در فضای مجازی کشور روی داده فیلتر شدن تلگرام و اینستاگرام است. این دو شبکه اجتماعی کاربران زیادی دارند اما بنا به گفته مسئولین کشور به صورت موقتی از دسترس خارج شده اند.

به نقل از فارس، دسترسی به دو شبکه اجتماعی تلگرام و اینستاگرام روی موبایل دچار اختلال شده است.

خبرگزاری صداوسیما به نقل از یک منبع آگاه اعلام کرده: با تصمیم سطوح عالی امنیتی فعالیت تلگرام و اینستاگرام به طور موقت محدود می شود.

معاون سیاسی وزیر کشور نیز در یک نشست خبری در این باره گفته است: طبیعی است وقتی اختلالی در نظم عمومی ایجاد شود دولت به شکل مقطعی، دست به محدودیت شبکه های اجتماعی بزند.

فیلتر شبکه های اجتماعی

فیلتر شبکه های اجتماعی

همانطور که گفته شد علت فیلتر تلگرام، کنترل اجتماعات غیرقانونی عنوان شده است.

گفتنی است پس از فیلتر شدن تلگرام و اینستاگرام از بعد از ظهر روز گذشته، جبارزاده معاون سیاسی وزیر کشور در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی در خصوص اختلال در شبکه های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام و اینکه آیا قرار است این وضعیت ادامه پیدا کند؟ گفت: دولت بنای تعطیلی شبکه های مجازی را ندارد اما در زمانی که ایجاد اختلال می شود طبیعی است که از ابزارهای کنترل اجتماعات غیرقانونی و تصمیمات مقطعی استفاده شود.

دیروز ایسنا نوشت: دسترسی به اینستاگرام و تلگرام توسط کاربران اینترنتی اپراتورهای ایرانسل و همراه اول دچار اختلال شد و برخی کاربران بدون فیلترشکن قادر به استفاده ار این دو پیام رسان از طریق تلفنهای همراه خود نیستند.

اشتراک:

نظرات بسته اند