حضور تلویزیون مایکرو LED در نمایشگاه CES 2018

0

تا چند روز دیگر نمایشگاه سالانه کالاهای الکترونیک مصرفی در لاس وگاس برگزار می شود. این نمایشگاه که با نام CES شناخته می شود محلی برای معرفی جدیدتررین فناوری های انواع شرکت های فناوری است.

در نمایشگاه CES 2018 نیز شاهد نو آوری هایی خواهیم بود که دست آورد غول های فناورری در سال 2017 بوده اند. بسیاری از این فناوری ها برای اولین بار معرفی می شوند. اما برخی فناوری ها نیز سالهای پیش معرفی شده اما اینک بهینه تر شده اند.

به عنوان مثال یکی از فناوری هایی که در نمایشگاه CES 2018 شاهد حضورش خواهیم بود تلویزیون های Micro-LED هستند.

اگر تا حالا نام مایکرو LED به گوشتان نخورده، به زودی خبرهای بیشتری در مورد این تکنولوژی خواهید شنید. بر اساس گزارش ها، اپل برای سری جدید اپل واچ می خواهد از این فناوری استفاده کند و سامسونگ هم در نمایشگاه CES امسال احتمالا از یک تلویزیون مایکرو LED رونمایی می کند.

تلوزیون Micro-LED

تلوزیون Micro-LED

در این فناوری، اندازه ی LED ها کمتر از 100 میکرومتر است؛ به عبارت دیگر باریک تر از موی انسان. هرکدام از «زیرپیکسل های» (subpixels) قرمز و سبز و آبی موجود در مایکرو LED، از خود نور تولید می کنند. در نتیجه این فناوری نوظهور، نسبت کنتراست بالا و رنگ های سیاه عمیق تری را ارائه می دهد.

علاوه بر این نمایشگر مایکرو LED، در مقایسه با فناوری OLED انرژی کمتری مصرف می کند و دچار سوختگی پیکسل هم نمی شود.

با وجود این که محتوای 4K هنوز چندان جا نیفتاده است، انتظار می رود در نمایشگاه امسال حداقل شاهد یک تلویزیون 8K باشیم. بنا به گزارش ها، ال جی در این نمایشگاه از تلویزیون 88 اینچی 8K رونمایی خواهد کرد. اگر این خبر حقیقت داشته باشد، این محصول ال جی مقام بزرگ ترین تلویزیون اولد را از آن خود می کند.

اشتراک:

نظرات بسته اند