تعمیر دیوار بزرگ چین یک جاذبه گردشگری چینی

4

کشور چین مملو از جذابیتهای تاریخی، طبیعی و مدرنی است که آنرا جز جذاب ترین مقاصد گردشگری در دنیا قرار داده است. هر ساله گردشگران بسیاری از سراسر دنیا برای تماشای این همه شگفتی که در سرزمین کهن چین گردهم آمده اند راهی می شوند. شما هم می توانید برای تعطیلات تابستانه ی خود تور چین تابستان 96 را خریداری کرده و از یک هفته اقامت خود در سرزمین شگفتیها نهایت لذت را ببرید.
در چین جاذبه های شگفت انگیز بیشماری وجود دارد که یکی از جالب ترین و پربازدیدترین آنها دیوار بزرگ چین است. دیوار بزرگ چین با بیش از 2500 ساله 7هزار کیلومتر  امتداد یافته است که هدف از ساخت چنین دیوار عظیمی حفاظت در برابر حمله ی دشمنان بوده است. این سازه به لحاظ زمان ساخت و مشخصه تدافعی-نظامی بودن بسیار مورد توجه واقع شده و جز عجایب هفتگانه ی دنیا محسوب می شود. این اثر به لحاظ ارزش و اعتبار در سال 1987 در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت جهانی شده است.

تور چین دیوار بزرگ چین

تور چین دیوار بزرگ چین

دیوار چین با آن عظمت نمادی از درایت و رنج و زحمت میلیونها چینی در دوران باستان است و قدم زدن بر روی آن یک افتخار بزرگ برای گردشگران داخلی و خارجی در دوران مدرن امروزی است. اهمیت دیوار چین برای دولت چین و مردم این سرزمین به قدری است که تعمیرات آن به صورت سنتی صورت می گیرد که مبادا به این عجایب هفتگانه لطمه ای وارد بش.د.
باید گفت تنها دیوار بزرگ چین نیست که برای گردشگران جذابیت دارد، بلکه تعمیرات آن نیز برای گردشگرانی که از سراسر دنیا برای بازدید می آیند بسیار جالب توجه است. تعمیر سنتی دیوار بزرگ چین به یکی از جاذبه های گردشگری چین بدل شده است.

تور چین تعمیر دیوار بزرگ چین

تور چین تعمیر دیوار بزرگ چین

کارگران محلی با رنج و سختی بسیار و با به جان خریدن خطر مرگ، عاشقانه این میراث جهانی را تعمیر می کنند. همانطور که ساخت دیوار با تحمل رنج و سختی بود، در تعمیر آن نیز از این سنت پیروی شده است.
کارگران برای تعمیر قسمتهای لطمه دیده، پس از ۴۰ دقیقه پیاده روی، مصالح مورد نظر خود را با اسب و قاطر به بالای دیوار منتقل می‌کنند. آنها بر‌ای دسترسی به برخی از بخشهای صعب العبور دیوار باید خودشان مصالح را روی دوش حمل کند. اما سخت‌ترین بخش تعمیر دیوار آویزان شدن از جداره های بیرونی دیوار است تا قسمتهای بیرونی دیوار که در اثر فرسایش از بین رفته اند و در حال تخریب هستند را با سیمان بپوشانند. همراه داشتن سطلهای سیمان و وزش شدید باد، جان این کارگران را به خطر می‌اندازد.
دقت در تعمیر دیوار چین بسیار است، آنها سعی می کنند در تعمیر از آجرهای به جای مانده از خود دیوار بهره ببرند تا به اصالت آن لطمه وارد نشود. همچنین آجرهای مورد نیاز به صورت سنتی تهیه می شوند تا بسیار نزدیک به ساختار و ظاهر اصلی اجرهای به کار رفته در دیوار باشد.
شاید تعجب کنید چرا از فناوری که در چین حرف اول را می زند برای تعمیر استفاده نمی کنند. گفته می شود ممکن است استفاده از فناوری به دیوار آسیب وارد کند بنابراین از روش سنتی استفاده می شود. در هر صورت امروزه گردشگرانی که برای بازدید دیوار بزرگ چین می آیند، ساعتها محو تماشای کارگران پر تلاشی می شوند که برای حفظ و نگهداری این اثر ارزشمند جان خود را در کف دستشان می گیرند.

اشتراک:

4 دیدگاه

  1. دوستدار طبیعت در

    چینی ها واقعا دلسوزانه میراث شون را حفظ میکنن. نه مثل ایران که هر جا میری روی درخت و کوه یادگاری نوشتن. فک کنید دیوار چین مال ایران باشه. همه جاش با اسپری یادگاری مینویسن

  2. سپاس از توجه شما. بله متاسفانه ما نسبت به میراث فرهنگی و طبیعی کشورمان بسیار بیتفاوت هستیم و راحت میگذاریم نابود بشوند.

  3. همینه که همه ی دنیا رو قبضه کردن. آقا ما این جا فقط خوب بلدیم حرف بزنیم.