تعرفه اینترنت دانشگاه های کشور نصف قیمت میشود!

1

همزمان با افتتاح فاز سوم شبکه ملی اطلاعات محمد جواد آذری جهرمی مدیرعامل شرکت ارتباطات؛ از کاهش تعرفه اینترنت برای دانشگاه ها در بستر شبکه ملی اطلاعات خبر داد.

روز 11 تیر ماه فاز سوم شبکه ملی اطلاعات به بهره برداری رسید و در این مراسم محمد جواد آذری جهرمی گفت: تعرفه اینترنت دانشگاهی در بستر شبکه ملی اطلاعات نصف قیمت خواهد بود. یعنی نسبت به آنچه در سطح جامعه عرضه می شود، ۵۰ درصد ارزان تر خواهد بود.

مدیرعامل شرکت ارتباطات گفت: همانطور که امروز به لحاظ شبکه این سامانه افتتاح می شود، امیدواریم شاهد این باشیم که دانشجویان به محتواهای فاخر و ارزشمند علمی کشور دسترسی داشته باشند. بر اساس دستور وزیر ارتباطات، تعرفه را بازنگری کردیم و در نهایت تصویب شد خدمات دانشگاه های کشور در بستر شبکه ملی اطلاعات و اینترنت با ۵۰ درصد تخفیف در مقایسه با تعرفه ای که در سطح جامعه ارائه می شود به دانشگاه ها عرضه شود.

با اجرای این طرح همه دانشگاه های کشور از تخفیف 50 درصدی اینترنت بهره مند خواهند بود.

به گفته این مقام مسئول تا پایان سال 97 هشت مرکز استان به شبکه ملی اطلاعات متصل میشوند. طی گفتگوهایی که با دانشگاه های کشور داشتیم، پی بردیم که دانشگاه ها در حوزه دسترسی با مشکل مواجه هستند، بدین معنی که از دانشگاه تا مرکز مخابراتی، شبکه فیبر نوری وجود ندارد و امیدواریم در توافق نامه های سال ۱۳۹۶ اعتباری به صورت خاص برای دانشگاه ها در نظر گرفته شود تا به شبکه فیبر نوری متصل شوند.

در پایان آذری جهرمی عنوان کرد: همانطور که ما خدماتی را برای شبکه علمی ارائه می دهیم، متقابلا انتظار داریم این شبکه در تولید محتوا نقش داشته باشد و دانشگاه ها نیز در تولید محتوا و ارائه ی سرویس فعال تر عمل کنند.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. علی عرفانی در

    من تو دوران لیسانس و ارشدم فقط یکی دو بار رفتم سایت دانشگاه 😀 یه همچین دانشجویی بودم