تشخیص بیماری از روی اثر انگشت

0

بدون شک یکی از کشفیات مهم انسان در مورد خودش منحصر به فرد بودن اثر انگشت است. تا کنون در زمینه های مختلفی همچو شناسایی مجرمان توسط پلیس، بانک ها، قفل گوشی موبایل و وسایل الکترونیک و غیره از اطلاعات بیومتریک انسان استفاده شده است.

با اینکه گمان میرفت هر آنچه که در مورد اثر انگشت لازم است میدانیم اما دانشمندان ثابت کردند هنوز رازهای زیادی در مورد این خطوط روی پوست انگشتان وجود دارد که سر به مهر مانده اند.

تحقیقات جدید نشان می دهد از اثر انگشت افزون بر کشف جرایم، می توان برای تشخیص بیماری های مختلف از جمله سرطان، آسم و دیابت بهره برد.

به گزارش روزنامه دیلی میل، زنانی که اثر انگشت خاصی دارند یعنی حلقه های کمتر و قوس های بیشتری دارند در معرض افزایش خطر ابتلا به سرطان های زنانه قرار دارند.

پیش از این نیز محققان دریافته بودند که الگوهایی میتوان یافت که رابطه بیماری های مختلف با اثر انگشت را نشان می دهند.

کف دست

کف دست

بر اساس نظریه «درﻣﺎﺗﻮﮔﻠﯿﻔﯿﮏ»(dermatoglyphics) «مطالعه علمی ارتباط اثرات انگشت و ابتلا به بیماری» اگر رشد اندام، ارگان ها یا سایر بافت ها در مراحل بسیار اولیه حیات جنین مختل شود، تغییراتی در پیکربندی اثرات انگشت و خطوط کف دست ایجاد خواهد شد.

استدلال می شود که این تغییرات، نشانگرهای قابل رویت و دائمی درخصوص تکامل غیرمعمول سیستم عصبی و سایر مناطق هستند که همزمان در رحم ایجاد می شود.

از عجایب اثر انگشت میتوان به این موضوع اشاره کرد که اگرچه DNA دو قلوها مشترک است اما تا کنون هیچ دوقلویی یافت نشده که اثر انگشت یکسانی داشته باشند.

اثر انگشت و خطوط کف دست هنوز راز و رمزهای زیادی برای کشف شدن دارند. شاید کف بینی هم در آینده علمی پیشرفته محسوب شود. آیا کف بینی و طالع بینی هم علمی نشات گرفته از همین خطوط کف دست است یا اینکه خرافه ای بیش نبوده؟

اشتراک:

نظرات بسته اند