ترکیه در زمستان چه دارد؟

0

ایرانی های اهل سفر از هر فرصتی استفاده می کنند تا خودشان را به کشور ترک زبان همسایه برسانند. حتی تور آنتالیا ویژه ژانویه از چند ماه قبل رزرو می کنند تا هر طوری شده زمستان این شهر را هم تجربه کنند.

واقعیت این است که اگر بخواهید از لحاظ آب و هوایی آنتالیا را با شهر های ایران مقایسه کنید باید چابهار را مثال بزنیم. این دو منطقه از لحاظ آب و هوا تقریبا یک سان هستند اما آنتالیا به خاطر سیاست گزاری درست به شهرت رسیده حال آنکه چابهار هنوز آنطور که باید مورد توجه مقامات گردشگری کشور قرار نگرفته است.

اما از چابهار که بگذریم بهتر است ببینیم ترکیه در زمستان چه دارد که این همه مردم اشتیاق نشان می دهند؟

تفریحات زمستانی ترکیه به ترکیه رنگ وبویی دیگر می دهند، به طوری که شما ترکیه را طوری می بینید که توریست های دیگر نمی بینند. می توانید به دل طبیعت بروید و از طبیعت زمستانی ترکیه لذت ببرید.

ورزش های زمستانی ترکیه

ورزش های زمستانی ترکیه

می توانید به کاپادوکیه بروید و از بالن سواری زمستانی کاپادوکیه لذت ببرید. می توانید به دیدنی های زمستانی ترکیه سری بزنید، از جمله دریاچهٔ یخ زدهٔ چیلدیر دریاچهٔ زیبای آبانت. سری به صومعهٔ ستودنی سومِلا بزنید و آن را به دور از شلوغی همیشگی اش تماشا کنید. کارهایی که زمستان در ترکیه می توانید انجام دهید کم از تابستان ندارند.

پیست های اسکی پر از برف ترکیه چیزی از سوئیس کم ندارند. ترکیه پر است از کوهستان سر به فلک کشیده. در این کشور تعداد زیادی پیست اسکی وجود دارد که یکی از یکی بهتر است.

بنا به موقعیت جغرافیایی در هر شهری که هستید می توانید نزدیک ترین پیست را از راهنمایان محلی جویا شوید تا خود را در میان کوهی از برف ببینید. پیست اسکی اولوداگ در بورسا و پیست اسکی کارتپه در ازمیر تا پیست اسکی پالاندوکن که بلند ترین قلهٔ ترکیه است و بسیاری دیگر همه آماده هستند تا هیجان هر کسی را تخلیه کنند.

اشتراک:

نظرات بسته اند