ترکیه درپی کسب مقام دومی در گردشگری سلامت

0

با این همه سیاست گذاری ترکیه در عرصه گردشگری؛ تعجبی ندارد وقتی در تعطیلات نوروز سیلی از توریست های ایرانی را به سمت ترکیه می بینیم. وقتی تور ارزان ترکیه نوروز ۹۷ از سفر به هر کشور دیگری کم هزینه تر است طبیعتا عموم مردم آنرا انتخاب می کنند.

چیزی که ترکیه را این همه جذاب کرده تنها سازه های تاریخی و فرهنگ آن نیست بلکه طبیعت و آب و هوای ترکیه عاملی مهمتر در جذب گردشگر بوده است. همانطور که می دانید ترکها حتی چشمه های آبگرم شان را هم به قدری تبلیغ کرده اند توریست های بخش گردشگری سلامت را نیز به سمت ترکیه کشانده اند.

در کنار افزایش شمار کمپ های بیمارستان های شهری و مراکز سلامتی که در خدمت بیماران خارجی ترکیه هستند، دولت ترکیه در تلاش است تا توریسم حرارتی را نیز گسترش دهد و از چشمه های طبیعی آب های معدنی گرم و سرد این کشور بهره بگیرد.

شمار بیماران خارجی که خدمات سلامت عمومی را در مراکزعمومی، شخصی و بیمارستان های دانشگاهی دریافت می کنند، سال پیش ۳۵۹ هزار نفر بود و در نیمه اول امسال به ۱۸۳ هزار نفر رسید.

چشمه های آبگرم ترکیه

چشمه های آبگرم ترکیه

این در حالی است که ترکیه قصد دارد تا سال ۲۰۲۳ به دومین جایگاه جهانی از نظر توریسم سلامت برسد.

در تلاش برای دست یافتن به ابزاری در بخش توریسم سلامت، ترکیه در هدف دارد تا به ۱.۵میلیون توریست در بخش سلامت و یک میلیون توریست در بخش توریسم حرارتی سرویس دهد. این کشور اکنون در مکان هفتم جهانی از نظر ظرفیت های گرمایی زمین است.

یکی از اقداماتی که در این زمینه انجام شده ایجاد همکاری با ترکیش ایرلاینز است. در حالی که خطوط هوایی ترکیه توزیع بروشورهایی درباره توریسم سلامت ترکیه و توریسم حرارتی را در میان مسافران خطوط هوایی خود توزیع می کنند، از این طریق به ترویج و مشاوره فرهنگی در بیش از ۴۰ کشور می پردازند.

ترکیه قصد دارد تا یکی از دو کشور اصلی جهان در زمینه توریسم سلامت شود و به مرکزی برای سلامتی در اروپا، خاورمیانه، آفریقا، آسیایی مرکزی و روسیه در چشم انداز ۲۰۲۳ برسد.

اشتراک:

نظرات بسته اند