ترفندهای ساده برای خرید بلیط هواپیما ارزان قیمت

0
برای شما هم قطعا پیش آمده زمانی که قصد کرده اید از طریق هواپیما به سفر روید، جملاتی از قبیل بلیط های چارتر،بلیط ارزان و از این قبیل جملات به گوشتان خورده باشد. خرید و رزرو بلیط هواپیما در گذشته برای سفرکردن به یک مقصد خاص معمولا بدون چالش قیمتی می بود. اما امروزه در زمان هایی خاصی از سال قیمت بلیط ممکن است به شدت ارزان شود. گرچه خرید بلیط هواپیما در وهله ی اول ممکن است برای مسافران هزینه بر باشد، اما این نرخ از قیمت در مقایسه با صرفه جویی در زمان سفر، راحتی مسافران جز مطلوب ترین و بهترین وسایل نقلیه برای مسافرت های داخلی و خارجی محسوب می شود.

در ادامه با ما همراه باشید تا با ترفندهای ساده برای خرید بلیط هواپیما ارزان قیمت آشنا شوید.

چگونه بلیط هواپیمای ارزان قیمت بخریم؟

بلیط های هواپیما به دو نوع سیستمی و چارتری تقسیم می شوند.

بلیط های هواپیمایی که در بین مردم به عنوان بلیط های ارزان قیمت یاد می شوند، جز بلیط های چارتری محسوب می شوند که به دلیل تکمیل نشدن ظرفیت هواپیما در کمتر از 24 ساعت قبل از پرواز، با نرخ حداقلی به فروش می رسند. در واقع چارتر به معنای “دربست کرایه شدن ” هر وسیله ای که به تعداد زیاد قابل فروش و کرایه شدن باشد اطلاق می شود. در ایران آژانس های هواپیمایی اقدام به اجاره کردن صندلی های یک هواپیما برای مقاصد مختلف می کنند.

تفاوت های خرید بلیط هواپیما از طریق چارتر و معمولی(سیستمی) چیست؟

در حقیقت بلیط های چارتر همان بلیط های معمولی هستند که در ساعات نزدیک به پرواز فروخته می شوند. از لحاظ جایگاه و موقعیت  صندلی در هواپیما همانند جایگاه های دیگر رزرو شده با بلیط معمولی است. تنها تفاوت آن ها، در هنگام استرداد بلیط آنهاست.

اگر شما اقدام به خرید بلیط هواپیما از طریق سیستمی کنید، امکان بازگشت مقداری از پول اولیه برای شما امکان پذیر است زیرا زمان کافی برای فروختن این بلیط به اشخاص دیگر توسط آژانس هواپیمایی وجود دارد. اما اگر شما اقدام به خرید بلیط هواپیما چارتری کرده باشید، امکان بازگشت وجه بلیط به شما امکان پذیر نیست زیرا در زمان باقی مانده امکان جایگزین کردن مسافران وجود ندارد.

خرید بلیط هواپیما

خرید بلیط هواپیما

خرید بلیط هواپیما از طریق چارتر همیشه در دسترس شما نخواهد بود . پس اگر شما برای مسافرت خود از قبل برنامه ریزی داشته اید و رسیدن در زمان درست و دقیق به مقصد را  در برنامه ی خود لحاظ کردید، نباید خود را در معرض ریسک خرید بلیط چارتر قرار دهید. اگر شما خواهان خرید بلیط هواپیما از طریق چارتر هستید، در هر لحظه از زمان باید آماده ی پرواز باشید.

چرا بلیط های چارتر نسبتا ارزان هستند؟

آژانس های مسافرتی معمولا اقدام به خرید تعداد معینی بلیط های هواپیما بسته به نعداد مشتری های خود از شرکت های هواپیمایی می کنند. در زمان هایی خاصی از سال آژانس های مسافرتی، به دلیل فروش نرفتن بلیط های خریداری شده و تکمیل نشدن ظرفیت اقدام به فروش بیلط های چارتر و به اصطلاح لحظه اخری می کنند. از نظر کیفیت خدمات ارائه شده توسط شرکت هواپیمایی بلیط های چارتر هیچ تفاوتی با بلیط های معمولی و سیستمی نمی کنند.

چه زمانی اقدام به خرید بلیط هواپیما از طریق چارتر کنیم؟

شما تنها ساعاتی قبل از پرواز می توانید اقدام به خرید بلیط چارتر کنید . تعیین قیمت بلیط در دست آژانس ارائه دهنده ی آن می باشد و شرکت هواپیمایی در این نرخ گذاری نقشی ندارد.

قیمت بلیط های چاتر همیشه یکسان نیست و گاهی نیز ممکن است گران باشند. اگر سفر شما به مقصدهای کم طرفدار و شهر های مذهبی نمی باشد، احتمال بدست آوردن بلیط چارتر برای شما از شانس بالاتری برخوردار خواهد بود. در نتیجه بسته به مقصد شما، میزان تردد مسافران و گردشگران از مقصد مورد نظرو در فصول خاصی از سال قیمت خرید بلیط هواپیما برای مسافران متفاوت خواهد بود.

اگر شما هم بتوانید ریسک خرید بلیط هواپیما در ساعات آخر را بپذیرید، می توانید با کمترین هزینه از مسافرت های هوایی لذت ببرید. چنانچه قصد دارید تجربه ی سفر هوایی، با بهترین قیمت را از آن خود کنید، به لینک زیر مراجعه کنید و بلیط هواپیما را به قیمت مناسب خریداری نمایید:

https://deltaban.ir

اشتراک:

نظرات بسته اند