ترفندهایی برای کنترل سرعت اینترنت

0

سرعت اینترنت گاهی آنقدر کند می شود که حتی نمی شود جستجویی ساده را در وب انجام داد چه برسد به آنکه به صورت آنلاین کار کرد یا فیلم مورد علاقه تان را در یوتیوب تماشا کنید! این مشکل زمانی آزار دهنده می شود که در حال سفر هستید یا در ناکجا آباد گیر افتاده اید! کارهایی مانند طراحی سایت و یا محتوا گذاری در چنین شرایطی امکانپذیر نیست بهتر است از خیر چنین کارهایی بگذرید.

همیشه مشکل از سمت ارائه دهنده اینترنت نیست و گاهی هم تجهیزات شما مشکل ساز می شوند. پس از آنکه مطمئن شدید مشکل از مودم یا رایانه شما نیست بهتر است ترفند هایی را که در ادامه ذکر می شوند را اجرا کنید شاید بر روانتر شدن اینترنت افزوده شود.

صفحات وب را نبندید
هر بار که صفحه ای از وب را باز می کنید نیاز به اینترنت دارید با بستن و باز کردن مجدد آن لازم است دوباره اینترنت و پهنای باند اشغال شود تا موفق به دیدن محتوای آن شوید. بهتر است زمانی که اینترنت کند است هر پنجره را که باز می کنید نبندید تا در صورت نیاز سریع سراغ آن بروید. البته این کار میزان زیادی از حافظه رم را اشغال می کند که خودش باعث کند شدن سرعت سیستم می شود.

کنترل سرعت اینترنت

کنترل سرعت اینترنت

تله های پهنای باند را رد کنید
صفحاتی که تصاویر بسیار یا ویدئو دارند و به اصطلاح گرافیکی هستند، بی شک برای بارگذاری کامل نیاز به پهنای باند بالایی دارند. سعی کنید زمانی که اینترنت کندی دارید از اینگونه سایت ها اجتناب کنید. در غیر این صورت باید مدت زیادی صبر کنید تا سایت بارگذاری شود.

دسترسی به اینترنت را محدود کنید
اگر پسورد وای فای مودم شما در دست چند نفر باشد و همزمان به اینترنت متصل شوید بدون شک پهنای باند اینترنت خود را با چند نفر شریک شده اید و شاید آنها دلیل کندی سرعت اینترنت باشند. بهتر است همین حالا پسورد اینترنت خود را تغییر دهید!

قبل از بارگذاری تصاویر آنرا متوقف کنید
یکی از ساده ترین کارها برای رهایی از سرعت کم اینترنت بارگذاری صفحات وب بدون تصاویر و گرافیک است. متن ها با سرعت بالاتری بارگذاری می شوند. در مرورگرهای مختلف تنظیماتی وجود دارد که این کار را انجام می دهد اما خودتان هم می توانید به محض اینکه محتوای متنی بارگذاری شد آنرا متوقف کنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند