ترجمه گر گوگل را چطور به خدمت بگیریم؟

0

اگر حتی شخصی بی سواد باشد و دور افتاده ترین نقطه زمین هم زندگی کند، بازهم نام گوگل را شنیده است!

غول فناوری آمریکایی که در جست و جو حرف اول را میزند. در همه کاری دستی توانا دارد. به واسطه هوش مصنوعی که گوگل دارد. از پس هر کاری بر می آید. از ارائه دقیق ترین نقشه ها گرفته تا معرفی اماکن توریستی و اخیرا هم که فناوری نقشه های سه بعدی را با واقعیت افزوده ترکیب کرده و گوگل ارٍث را به صورت واقعیت مجازی در آورده است.

سرویس های گوگل آنقدر زیادند که شناخت و حرفه ای شدن در همه آنها چندین سال زمان نیاز دارد.

شاید کاربردی ترین سرویس گوگل همان ترجمه گر مشهورش باشد، «گوگل ترنسلیت»! از این نظر کاربردی است که هم بسیار ساده است و استفاده از آن به راحتی انجام می شود و هم این که بسیار دقیق است.

تقریبا تمام زبان های زنده دنیا را پوشش می دهد. هوش مصنوعی که گوگل دارد به مرحله یادگیری عمیق رسیده است. و در آینده ای نه چندان دور به دست یاری قدرتمند و بدون خطا برای انسان تبدیل می شود.

برای به خدمت گرفتن گوگل ترنسلیت ابتدا به این آدرس https://translate.google.com/?hl=fa بروید، و مراحل زیر را دنبال کنید.

گوگل ترنسلیت به این روش عمل می کند. شما زبان ورودی و زبانی که می خواهید متن یا جمله تان را به آن زبان ترجمه کنید، را انتخاب می کنید. سپس هر آنچه که نیاز است تا ترجمه شود را درون کادر مشخص شده می نویسید و یا «کپی/ پیست» می کنید. بقیه کارها را به گوگل بسپارید.

به همین سادگی می توانید معنی کلمات و جملات را به هر زبانی که خواستید ترجمه کنید.

نکته: بر اساس تجربه شخصی این موضوع را بیان می کنم، هرچند هوش مصنوعی گوگل بسیار پیشرفته است. اما ترجمه متون طولانی را به درستی انجام نمی دهد.
یعنی اگر شما بخواهید متنی انگلیسی را به پارسی ترجمه کنید. طوری معنا می کند که فقط مفهوم متن را درمیابید. برای ترجمه متون نمیشود خیلی روی گوگل ترنسلیت حساب کرد.

البته ترفندی که می شود به کار برد تا ترجمه دقیق تر انجام شود. اینکه تمام متن را یکجا برای ترجمه نگذارید! جمله به جمله که متن را برای ترجمه در کادر قرار دهید نتیجه بهتری می گیرید.

سخن پایانی: درست است که تکنولوژی روز به روز در حال پیشرفت است اما بهتر است زبانی انگلیسی را خودتان یاد بگیرید تا اینکه بخواهید گوگل ترنسلیت را به خدمت بگیرید! انگلیسی زبان تولید علم در دنیاست، به این دلیل یادگیری این زبان پیشنهاد می شود.

اشتراک:

نظرات بسته اند