تحصیل در کشور های اروپایی

0

مردمان ایرانی از زمان های دور, کشور های اروپایی را به عنوان مهم ترین مقاصد گردشگری و تحصیلی انتخاب می کردند و این موضوع مربوط به دوران قاجار می باشد. کسانی که تور اروپا را خریداری می کنند معمولا برای تفریح و تحصیل هر هزینه ای را متقبل می شود تا به هدفشان برسند. مهم ترین کشور اروپایی محبوب برای تحصیل فرانسه است که بیش از 90 سال است دانشوجویان ایرانی به این کشور اعزام می شوند. روزانه دانشجویان زیادی هستند که به تحصیل در این قاره ی سبز علاقه مند می شوند.
کشور هایی همچون کانادا, امریکا و حتی استرالیا با استقبال گسترده دانشجویان ایرانی همراه شده است اما به دلیل راحت بودن دریافت ویزای اروپا یکی از دلایل استقبال مردمان ایرانی به تحصیل در ارپا به حساب می آید. هزاران ایرانی تا به امروز در کشور های اروپایی تحصیل کرده اند, برخی از آن ها به کشور بازگشته و برخی دیگر کار و زندگی برای خود در همان کشور دست و پا کرده و مانده اند. مهم ترین مقصد های تحصیلی ایرانیان در اروپا کجاست؟

تحصیل در دانشگاه های اروپایی

سوئد

سوئد پیش از سال 2011 به دلیل رایگان بودن تحصیل, محل مهمی برای دانشجویان ایرانی بوده است و مردمان ایرانی در دانشگاه هایی نظیر چالمرش، دانشگاه سلطنتی استکهلم، دانشگاه اوپسالا و دانشگاه گوتنبرگ به تحصیل خود ادامه می دادند. از سال 2011 میلادی با لغو شدن سیستم تحصیل رایگان برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا مراجعه ی ایرانیان به دانشگاه های این کشور به وضوح کاسته شد که این مسئله در شمار ویزا صادر شد. با این وجود سوئد همچنان یکی از مهم ترین مقاصد برای مردمان ایرانی است که بالای 100 هزار ایرانی در سوئد زندگی می کنند که در شهر های استکهلم و گوتنبرگ نیز ساکن هستند.

نروژ

دانشجویانی که به رشته های نفت, گاز و پتروشیمی علاقه مند بودند به این کشور روی آوردند. افرادی که اوضاع مالی خوبی دارند می توانند به این کشور رجوع کنند, گرچه تحصیل در دانشگاه های این کشور رایگان است اما هزینه ی زندگیدر این کشور بسیار بالا می باشد.

ایتالیا

اگر به رشته های هر و معماری و امثالهم علاقه دارید به تحصیل در دانشگاه های ایتالیا به صورت جدی فکر کنید. اگر ایتالیا را برای ادامه تحصیل در نظر گرفتید بهتر است بدانید که زبان ایتالیایی و یادگیری آن تنها در ایتالیا و بعضا در سوییس کاربرد دارد و جهت تحصیل در رشته های پزشکی و مهندسی کشور های بهتری را در نظر داشته باشید.

فرانسه و آلمان

برای مردمان ایرانی جدا از دانشجو ها, صنعتگر یا گردشگر بودن, اروپا در فرانسه و آلمان خلاصه شده است. آلمان و فرانسه همچنان روابط پر فراز و نشیبی با ایران داشته اند و همین مسئله سبب شده جذابیت های تحصیلی و تجاری برای ایرانیان افزایش یابد. تحصیل و زندگی در آلمان و فرانسه با هزینه های پایینی رو به رو است که شرایط برای دانشجویان بسیار آسان و قابل تحمل می شود.

فرانسه و آلمان

فرانسه و آلمان

انگلستان

بهترین دانشگاه های جهان در این کشور قرار دارند و محفل زبان انگلیسی و سیاست در جهان است. دانشجویانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند اگر بدون بورس داخلی و بین المللی به این کشور سفر کنند باید هزینه های هنگفتی را متحمل شوند. تعداد کمی از مردمان ایرانی می توانند از پس هزینه های تحصیل در این کشور بر آیند.

انگلستان

انگلستان

اشتراک:

نظرات بسته اند