تب کریمه کنگو در جنوب کرمان

0

همچنان اخبار در ارتباط با تب کریمه کنگو ادامه دارد، اینبار چهار مورد مشکوک به تب کریمه کنگو در جنوب کرمان شناسایی شد.

سرور سنجری صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از اوایل امسال 10 مورد مشکوک به تب کریمه کنگو در شهرستان‌های جنوبی استان کرمان مشاهده شده است.

او همچنین  با اشاره به آزمایشات انجام شده از این افراد تصریح کرد: آزمایش 6 نفر تاکنون رد شده و 4 نفر دیگر همچنان بستری هستند.

 

تب کریمه کنگو

تب کریمه کنگو

مدیر گروه بیماری‌های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرستان جیرفت با اشاره به اینکه از چهار نفر فرد مشکوک یک زن از شهرستان رودبار است، عنوان کرد: 3 نفر دیگر مرد و از شهرستان‌های عنبرآباد، فاریاب و کهنوج مشکوک هستند که جواب آزمایش آنها هنوز تایید نشده است.

وی با تاکید بر اینکه به دلیل اهمیت این موضوع آزمایشات به تهران ارسال شده، خاطرنشان کرد: نمونه‌های آزمایش این بیماران برای بررسی هرچه بهتر و بیشتر به آزمایشگاه پاستور تهران ارسال شده و ما منتظر جواب هستیم.

سنجری با بیان اینکه دو نفر از این بیماران در شهرستان کرمان و دو نفر دیگر نیز در شهرستان جیرفت بستری هستند بیان کرد: از تمامی اعضای خانواده این بیماران مشکوک آزمایش گرفته شده و تا کنون موردی مشاهده نشده است.

وی با اشاره به اینکه تمهیدات لازم در شهرستان‌های جنوبی در این زمینه اندیشیده شده، اظهارداشت: با کمک دامپزشکی منطقه سمپاشی در این مناطق انجام شده است و جای نگرانی برای همشهریان نیست.

اشتراک:

نظرات بسته اند