تا اطلاع ثانوی، خرید تورهای ترکیه تعطیل شد

0

تا به امروز، به دلیل نا امنی های گسترده ای که در کشور ترکیه به وقوع پیوست ، این کشور که دوران اوج صنعت گردشگری خود را سپری میکرد، با وقفه ای بسیار بزرگ در راستای جذب گردشگر رو به رو شد. بسیاری از تورهای ترکیه، طرفداران خود را از دست دادند و کمتر گردشگری مایل به سفر به این کشور شد، مگر آن دسته از افرادی که سفرهای کاری یا تجاری داشتند که موکول زمان به زمانی دیگر میسر نبود.
متاسفانه اتفاقات ناگوار در ترکیه همچنان ادامه دارد و با توجه به ناامنی هایی که دیشب، جمعه شب در کشور ترکیه به وقوع پیوست و وضعیت کشور نا به سامان و بلاتکلیف اعلام شده است، سازمان میراث فرهنگی تمام تورهای ترکیه را لغو و هرگونه ثبت نام در این تورها را ممنوع اعلام کرده است.
با توجه به بیانیه های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و بیانیه‌های نمایندگی‌های سیاسی و کنسولی کشورمان در مقصد، پیرو شرایط فوق العاده ای که در کشور ترکیه رخ داده است، از دفاتر خدمات گردشگری درخواست شده است تا اطلاع‌ثانوی و تا زمان برقراری مجدد امنیت و آرامش، از هرگونه ثبت نام و اعزام گردشگر به مقاصد گردشگری این کشور اکیداً خودداری کنند.
همچنین این سازمان ضمن رایزنی با وزارت امور خارجه و سازمان هواپیمایی کشوری درحال برنامه ریزی برای بازگشت امن و تدریجی گردشگران ایرانی است که به دلیل ناآرامی‌های شب گذشته(جمعه) نتوانسته‌اند در زمان مقرر، ترکیه را ترک کنند.

اشتراک:

نظرات بسته اند