تاثیر رنگ ها بر حال و هوای زندگی

0

همان قدر که موسیقی می تواند بر روح انسان تاثیر گذاشته و حال آدم را خوب یا بد کند، رنگ ها نیز تاثیر مستقیم بر روحیه انسان داشته و طبق تحلیل روزیاتو می تواند بر مثبت اندیشی بسیار موثر واقع شود.
همه ی ما دوست داریم  مثبت اندیش باشیم اما این معمولا یک امر انتخابی نیست. بلکه عوامل ذهنی و محیطی بسیاری هستند که ما را به سمت این صفت سوق داده و یا از آن دور می سازند.

روزیاتو / تاثیر رنگ ها

روزیاتو / تاثیر رنگ ها

تصور کنید که برای مدتی در یک اتاق تاریک و با دکوراسیون سیاه و تیره زندگی کنید. در فضای چنین اتاقی آیا می توانید خوشحال بوده و به سبزی و روشنی فکر کنید؟ حتما کار بسیار سختی خواهد بود.
و اگر در اتاقی که تماما از رنگ های سرخ و آتشین پر شده است، می توانید در آرامش کامل بوده و همیشه خونسردی خود را به راحتی حفظ نمایید؟ البته که رنگ های تند و سرخ تحریک کننده ی اعصاب می باشند.
تنها رنگ آمیزی و دکوراسیونی اتاقی که در آن به سر می بریم نیست که تعیین کننده ی احوال ما می باشد. بلکه رنگ لباسی که می پوشیم، رنگ خودرویی که سوار می شویم، نوشیدنی هایی که می نوشیم و غذایی که می خوریم در احوالات ما تاثیر چشمگیری خواهند داشت.

رنگ زرد
رنگ زرد در به وجد آمدن ذهن و هوش موثر بوده و برای تقویت قوای ذهن یک کاتالیزور محسوب می شود. و نیز رنگ زرد باعث آرامش برخی اعصاب بدن می شود.

رنگ قرمز
رنگ قرمز، فشار خون را بالا برده و ضربان نبض را تندتر می کند. اما در عین حال نیروبخش بوده و اشتها را نیز افزون می کند. استفاده ی مطلق از رنگ قرمز پرخاشگری و تندی را به روح انسان القا می کند.

رنگ آبی
رنگ آبی به فعالیت سلول های بدن کمک می کند و با قرار گرفتن در کنار این رنگ احساس آرامش به انسان دست می دهد. آبی احساس رحم و مهربانی را بیدار می کند.

رنگ سبز
رنگ سبز باعث شادی و سرزندگی ذهن شده و می توانید با خیال راحت برای مدت های طولانی از این رنگ استفاده کنید.

هر چیزی را که می بینیم، اولین فاکتوری از آن که ذهنمان نقش می بندد رنگ آن می باشد. شاید رنگ ها در علاقه ی ما به اشخاص و مکان ها نیز بسیار موثر باشند.
وقتی به یکی رستوران می رویم، رنگ دیوارها و میز و صندلی در میزان علاقه و اشتیاق ما به دوباره رفتن به آن مکان تعیین کننده خواهد بود.
رنگ، عاملی قدرتمند است که می تواند شادی آفرین، غرور آفرین، هیچان انگیز، تنش آفرین یا حتی تسلی گر باشد. رنگ ها را نمی توان به جای هم استفاده کرد. هر رنگی، کارکرد و شناسنامه خاص خود را دارد و بایداین قضیه را درک کرد.

روزیاتو / تاثیر رنگ ها

روزیاتو / تاثیر رنگ ها

رنگ ها حتی بر کودکان تازه متولد شده نیز موثر هستند. به همین خاطر است که برای نوزادان با وسواس خاصی دکوراسیون اتاق شکل می گیرد و غالبا از رنگ های ملایم و آرامش آور استفاده می شود. حتما در هیچ کجای دنیا ندیده اید که اتاق یک نوزاد را با رنگ های تیره بپوشانند.
به علاوه نکته ی دیگری نیز حائز اهمیت می باشد. ممکن است یک رنگ برای کسی آرامش بخش و شادی آور بوده و او را به تفکر مثبت وادار سازد و برای فرد دیگری اینطور نباشد.

روزیاتو / تاثیر رنگ ها

روزیاتو / تاثیر رنگ ها

شما می توانید از رنگ بنفش حس خوبی گرفته و با داشتن این رنگ در محیط اطراف خود به مثبت اندیشی و انرژی مثبت خود کمک زیادی کنید. اما نفر کناری شما می تواند این حس را از رنگ صورتی دریافت کند.
بنابراین بسیار مهم است که رنگ موثر بر روحیه ی مثبت خود را بشناسید و از آن به اندازه ی کافی در وسایل و فضای پیرامونتان استفاده کنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند