بیمه یک ماهه شخص ثالث اجرایی نشد

3

چندی پیش در خبرهای مربوط به بیمه های خودرو خواندیم که قرار است شرکت های بیمه ای برای خودرو های صفر کیلومتر بیمه های شخص ثالث یک ماهه صادر کنند. اما گویا موانعی در سر راه وجود دارند که هنوز این موضوع عملی نشده. برای استعلام بیمه خودرو کلیک کنید.

این بیمه های یک ماهه برای این منظور طراحی شده اند که. اگر شرکت تولید کننده خودرو اقدام به خرید بیمه نامه یک ساله کند عملا حق انتخاب شرکت بیمه گر را از مشتری خواهد گرفت. شاید یک نفر دوست داشته باشد با فلان شرکت بیمه ای قرار داد ببندد، آنوقت تکلیف چیست؟

در این باره سید محمدرضا علی پور، دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران توضیحاتی داده که شنیدنیست.

علی پور گفت: در برنامه طراحی شده بیمه های یک ماهه قرار بر آن است تا خودرو تولیدی از زمان پلاک گذاری تحت پوشش بیمه قرار بگیرد و بعد از مدت تعیین شده، صاحب خودرو به اختیار خود، شرکت بیمه طرف قرارداد را انتخاب می کند.

تا به امروز بیمه یک ماه خودروهای صفرکیلومتر به مرحله اجرا نرسیده و این موضوع به دلیل آن است که طبق قانون جدید بیمه شخص ثالث، شیوه پرداخت حق بیمه از سوی شرکت های خودروسازی تغییر کرده و صنعت بیمه در حال بررسی نحوه پرداخت خودروسازان است که اگر خودروسازان به تعهدات خود عمل نکنند، بیمه یک ماهه به اجرا درخواهد آمد.

خودروی صفر

خودروسازان در قانون جدید بیمه شخص ثالث باید طبق قانون 40 درصد حق بیمه را به صورت نقدی در ابتدای آغاز دوره بیمه پرداخت کنند و مابقی آن طی چهار قسط ظرف مدت زمان شش ماه پرداخت شود.

دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران تأکید کرد: در رابطه با پوشش بیمه یک ماهه خودروهای صفرکیلومتر تعیین شرکت های طرف قرارداد و انتخاب شرکت های بیمه دارای ابعاد مختلفی است که در صورت نهایی شدن، راه حل های اجرایی خرید و پوشش بیمه ابلاغ خواهد شد.

اشتراک:

3 دیدگاه