بیش از30 هزار نفر مهمان مراکز اقامتگاه های اردبیل بودند

0

اردبیل از جمله استانهایی است در تمام فصول سال به دلیل جاذبه های گردشگری فوق العاده اش، پذیرای مسافران بسیاری است. بنا بر گفته ی مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، 30 هزار و 382 مسافر در مراکز اقامتی این استان در تعطیلات عید فطر مستقر شده اند.

به گزارش روز شنبه سی اس وب و به نقل از ایرنا از روابط عمومی میراث فرهنگی اردبیل ، کریم حاجی‌ زاده با اشاره به حضور چشمگیر مسافران داخلی و خارجی در استان اردبیل در تعطیلات عید فطر افزود: استان اردبیل با داشتن جاذبه های تاریخی و گردشگری بی نظیر یکی از قطب‌ های گردشگری کشور به ویژه در فصل تابستان است.
او همچنین گفت: با توجه به روند رو به رشد استقبال گردشگران از جاذبه ‌های این استان پیش ‌بینی شده بود که در تعطیلات تابستانی انبوهی از مسافران به استان اردبیل سفر کنند.

 

اردبیل

اردبیل

او با اشاره به برگزاری جلسات متعدد ستاد اجرایی خدمات سفر و آماده ‌سازی تمهیدات استقبال از مسافران اظهار کرد: پیش‌ بینی از حضور گردشگران محقق شد.
وی اظهار کرد: در تعطیلات عید فطر شهرستان‌ های سرعین و مشگین شهر به ترتیب بیشترین میزان گردشگران را به خود اختصاص دادند و استقبال کم ‌نظیری از جاذبه‌های گردشگری استان به ثبت رسید.
او به بازدید 6 هزار و 912 گردشگر از موزه ‌های استان اشاره کرد و گفت: 115 نفر از گردشگران خارجی هستند و حضور گردشگران خارجی نیز در طول تعطیلات سه روز گذشته پرشور بوده است.
استان اردبیل با یک میلیون و 248 هزار نفر جمعیت با استان های گیلان، زنجان و آذربایجان شرقی همسایه بوده و گردشگری در کنار کشاورزی و صنعت به عنوان سه محور توسعه این خطه در نظر گرفته شده است.
پل معلق مشگین شهر ، کوه سبلان با ظرفیت کوهنوردی و وجود پیست اسکی آلوارس در 12 کیلومتری سرعین و شهر چشمه های بهشتی از جاذبه های گردشگری ، ورزشی استان اردبیل است.
مجموعه تاریخی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی به عنوان نگین بناهای باستانی استان ، بقعه شیخ کلخوران متعلق به امین الدین جبرئیل پدر شیخ صفی الدین اسحق جد سلاطین صفوی واقع در روستای کلخوران ، خانه ارشادی ، حمام ملاهادی ، برج شاطر ، پل هفت چشمه ، مجموعه بازار تاریخی و مسجد جمعه از دیگر جاذبه های اردبیل هستند.
مقبره شیخ حیدر ، کاروانسرای قانلی بولاغ ، سنگ نبشته های ساسانی ، قلعه های دیو ، قهقهه و کهنه در مشگین شهر ، قیز قلعه و شاه تپه در گرمی ، حمام سنگی در کوثر ، قلعه بوینی یوغون در نیر ، هفت تپه در خلخال و بناهای باستانی بازمانده از دوره های مختلف در گوشه و کنار این خطه نمونه هایی از تاریخ و فرهنگ این دیار است.
دهکده صخره ای باستانی ویند کلخوران ، تپه های باستانی آناهیتا ، گورستان سنگی پیرازمیان ، کلیسای مریم مقدس ، کاروانسرای شاه عباسی ، شهر یئری ، شیروان دره سی ، عمارت آقازاده اردبیلی ، منطقه گردشگری کپز و ازناو ، منطقه حفاظت شده آق داغ ، ژئوپارک دربند مشکول ، گیلوان ، آبشارهای سردابه ، گورگور ، شورشورنه ، آق بلاغ (سیبیه خانی) ، دیز و نره گر و غارهای تاریخی لاهرود و هفت خانه از دیگر آثار قابل توجه هستند.
همچنین موزه مفاخر دینی ، موزه تخصصی باستان شناسی ، موزه چینی خانه مجموعه شیخ صفی ، موزه مردم شناسی ، موزه صنایع دستی و موزه تاریخ طبیعی اردبیل از دیگر جاذبه هایی است که گوشه هایی از تاریخ و تمدن این دیار را به نمایش گذاشته است.

اشتراک:

نظرات بسته اند