بیت کوین کمتر به محیط زیست خسارت می زند!

0

بیت کوین یکی از ارزهای دیجیتالی رمزگزاری شده است که توانسته توجه هر کسی را به خود جلب کند. امنیت بالا و مقبول بودن از سوی بسیاری از شرکت ها باعث شده تا بیت کوین روند پیشروی اش را ادامه دهد.در ماه های اخیر قیمت بیت کوین رو به افزایش بود اما از دو هفته قبل روند کاهش قیمت این ارز دیجیتال شروع شده است و به گفته منابع معتبر 40 درصد کاهش داشته اما همچنان از محبوبیت اش چیزی کم نشده! خبر ها حاکی از آن است که به دلیل امنیت بالای بیت کوین و دستگاه های نظارتی بازار سیاه دیگر از این ارز استفاده نمی کند و همین موضوع باعث افت قیمت بیت کوین شده است.

علاوه بر امنیت؛ بیت کوین از نظر زیست محیطی و انرژی صرف شده برای تولید نیز به صرفه تر است. به طور کلی پایگاه های داده و مراکز استخراج طلا و تولید پول نسبت به بیت کوین انرژی بیشتری استفاده می کنند.

اثرات زیست محیطی بیت کوین اخیرا مورد توجه قرار گرفته است. یک گزارش به تازگی نشان داده که اثرات زیست محیطی بیت کوین به مراتب کمتر از سایر ارز های فیات (پول بی پشتوانه) و صنایع مالی مرتبط با آن است.

ارز فیات

ارز فیات

طبق بررسی ها مصرف برق ناشی از استخراج بیت کوین 8.27 تراوات – ساعت در سال است؛ این مقدار بیشتر از مصرف برق ایرلند و سایر کشور های کوچک است. همچنین این مقدار، یک هشتم مصرفی است که مراکز داده ایالات متحده به طور سالیانه دارند.

مصرف صنایع مربوط به ارز های فیات یازده تراوات – ساعت در سال است. مصرف معادن طلا در سال 132 تراوات – ساعت است. علاوه بر این مقدار زیادی انرژی صرف هزینه های مربوط به سیستم های امنیتی و نگهداری پول و سایر فلزات گران بها مانند طلا می شود.

بررسی های انجام شده نشان داده اند که بیت کوین انرژی کمتری نسبت سایر معاملات مربوط به ارز های غیر دیجیتال مصرف می کند. همچنین اثرات زیست محیطی کمتری نسبت به سایر ارزها دارد.

اشتراک:

نظرات بسته اند