به کمک نسخه سبک اندروید به روز باشید!

0

یکی از نگرانی کاربران اندروید عرضه سریع نسخه های اندروید است به گونه ای که با خرید یک گوشی هوشمند پس از یک سال، اندروید پیشفرض گوشی در حالت دو نسخه پایین تر قرار می گیرد. این عرضه نسخه های جدید اندروید چندان هم خوش آیند نیست.

همانطور که می دانید داشتن یک گوشی با ورژن پایین به معنای محرومیت از نسخه های بالاتر اندروید است. کمپانی های گوشی سازی هم که فقط پرچمداران را آپدیت می کنند و میان رده ها و پایین رده ها مجبورند تا زمان از کار افتادن با همان اندروید پیش فرض به فعالیت ادامه دهند.

اما به زودی قاعده بازی تغییر خواهد کرد و «اندروید گو» به داد پایین رده ها می رسد و روحی تازه در کالبدشان می دمد! همانطور که پیشتر نیز اعلام شده پروژه اندروید گو نسخه ای سبک از اندروید اوریو را برای نصب در گوشی های پایین رده با سخت افزار ضعیف را امکانپذیر می سازد.

خبر خوش این است که اگر قادر به خرید گوشی هایی گران تر از 100 دلار نیستید با عرضه نسخه تازه و سبکی از سیستم عامل اندروید می توانید این مشکل را حل کنید.

سیستم عامل اندروید گو به گونه ای طراحی شده که برای نصب بر روی گوشی هایی با سخت افزار ضعیف مناسب باشد. البته برخی از امکاناتی که بر روی گوشی های گران قیمت و در صورت نصب اندروید اصلی در دسترس است، بر روی این سیستم عامل و با استفاده از گوشی های ارزان قیمت هم قابل استفاده خواهد بود.

android-oreo

android-oreo

این سیستم عامل یعنی اندروید گو که بر مبنای اندروید 8 Oreo طراحی شده حافظه کمتری را اشغال می کند و به توان پردازش و پهنای باند پایین تری نیز نیاز دارد. اندروید گو نخستین بار هفته گذشته در کنگره جهانی موبایل عرضه شد و مورد توجه افراد قرار گرفت.

اکنون ، جدیدترین نسخه از سیستم عامل اندروید که بر بسیاری از گوشی های پرچمدار نصب شده، Android Oreo است که گوشی هایی مانند گلکسی اس ۹ از آن بهره می برند.

اما طبیعی است که همه کاربران توان خرید این نوع گوشی های گران قیمت را ندارند. در نتیجه، قرار شده اندروید ارزان قیمت و جدید این مشکلات را حل کند. از گوشی هایی که امکان نصب اندروید گو بر روی آنها وجود دارد، می توان به تمپو گو گوشی 80 دلاری تولیدی شرکت زد تی ای اشاره کرد.

اشتراک:

نظرات بسته اند