بهترین روش چربی سوزی و مبارزه با چاقی!

0

شاید یکی از معضلاتی که جامعه را در بر گرفته و دارد تهدید می کند روند افزایش چاقی است. چاقی یکی از مشکلاتی است که بر اثر تغذیه نادرست و گاهی هم بر اثر بیماری به وجود می آید اما توجه داشته باشید که قرص دارو راهکار چربی سوزی نیست!

بهتر است پیش از آنکه سراغ چربی سوزهای طبیعی و مصنوعی بروید ابتدا علل بروز چاقی را شناسایی کنید و در صورت امکان آنها را از خود دور کنید بدین شکل توانسته اید چاقی را مهار کنید.

علل بروز چاقی کدامند؟

محققان اعتقاد دارند که مصرف غذاهای پرانرژی مانند مواد قندی و چربی ها و پرخوری و بی علاقگی به میوه ها و سبزی ها و کم تحرکی از علل مهم چاقی محسوب می شوند.

افزایش سن و کم تحرک شدن یکی دیگر از عوامل چاقی هستند، اگر توجه داشته باشید افرادی که پا به سن گذاشته اند رفته رفته چاقتر می شوند و این باور در جامعه جا افتاده که چاق شدن یکی از فرایندی است که افراد باید در طول سالهای میان سالی تجربه کنند در حالی که با تدابیر درست می توان از این مشکل جلوگیری به عمل آورد.

بیماری هایی که سبب کاهش فعالیت می شوند مانند بیماری های استخوانی و مفصلی مانند آرتروز، اختلال در فعالیت برخی از غدد داخلی بدن مانند کم کاری غده تیروئید و زمینه ارثی چاقی از دیگر عوامل موثر در بروز چاقی هستند.

فعالیت ورزشی و چربی سوزی

فعالیت ورزشی و چربی سوزی

آیا چاقی قابل اجتناب است؟

در پاسخ به این سوال که آیا می توان از چاق شدن فرار کرد باید گفت بله می شود اما با روش های واقعی و اصولی نه با دارو!

بزرگترین اشتباهی که مردم در مورد چاقی مرتکب می شوند این است که ابتدا به تحقیق در مورد آن می پردازند و وقتی میبینند که در حال چاق شدن هستند به مصرف دارو و قرص چربی سوز روی می آورند. به این صورت که ابتدا هر غذای چربی که وجود دارد می خورند، سپس با خوردن یک فرص چربی سوز بعد از غذا انتظار دارند معجزه روی دهد و همه آن غذا ها بی اثر شوند.

با این روشی که در بند بالا توضیح داده شد، فقط فرد دچار خود فریبی شده و در واقع به بدنش آسیب بیشتری رسانده است.

ریشه همه مشکلات به رژیم غذایی بازمی گردد اگر شما هم نگران چاق شدن هستید رژیم غذاییتان را به دقت مورد بازبینی قرار دهید و مواردی را که چاقی آور هستند را از رژیم غذایی حذف کنید. البته ورزش در کنار رژیم غذایی متناسب می تواند شگفتی ساز شود و شما را از یک فرد معمولی یا چاق به فردی عظله ای و خوش اندام بدل کند.

استفاده از چربی سوزهای طبیعی مثل دارچین عوارض شیمیایی ندارند، اما قرار نیست در برابر پرخوری های شدید ما معجزه کنند و ما هم به راحتی با پرخوری به امید نوشیدن چای سبز و دارچین ادامه دهیم.

اگر قصد چربی سوزی دارد باید به طور همزمان یک برنامه ورزشی و یک رژیم استاندارد را زیر نظر متخصص تغذیه و مربی ورزشی دنبال کنید. بهتر از شما کسی نمی تواند میزان چربی های ورودی به بدنتان را مدیریت کند. اگر موفق به مدیریت خوردنتان شوید حتما در آینده ای نزدیک خوش اندامتر از حالا خواهید بود.

اشتراک:

نظرات بسته اند