معرفی 6 مکان شگفت انگیز برای سفر با تور گرجستان دی 97

0

اگر قصد سفر با تور گرجستان دی 97 دارید، آماده سفر شوید زیرا در حال حاضر ارتفاعات گرجستان از برف پوشیده شده است و به ندریج استراحتگاه های زمستانی را باز می کنند و مسیرهای اسکی در گوداوری (Gudauri)، گودرزی (Goderdzi)، باکوریانی (Bakuriani)، مستیا- هاتسوالی (Mestia-Hatsvali) و تتنولدی (Tetnuldi) آماده پذیرایی از گردشگران می شوند.

جاذبه های زمستانی گرجستان

سرزمین زیبای گرجستان، زمانی که با برف پوشیده می شود، شگفت انگیزتر است. در این مقاله شما را با 6 مکان زیبای گرجستان در زمستان آشنا می کنیم که بتوانید با تور گرجستان دی 97، سفری متفاوت و هیجان انگیزی را تجربه کنید.

جوتا (Juta)

این روستا در شهرداری کازبگی (Kazbegi)، در 2200 متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است و در تابستان پر از گردشگر است. این روستای کوچک، مروارید دیگری از گرجستان است. با این حال، روستای جوتا در زمستان نیز به همان اندازه زیبا است، با کوه های پوشیده از برف که محیط زیست شگفت انگیزی را ایجاد می کنند.

تور زمستان گرجستان، Juta

تور زمستان گرجستان، Juta

مناظر در مسیر راه فوق العاده هستند. در پایه کوه ها یک دریاچه کوچک زیبا واقع شده است. از روستای جوتا حدود 5 کیلومتر پیاده روی دارد تا به کوه چائوخی (Chaukhi) برسید. با حرکت به سمت کوه چائوخی، مناظر بیشتر تماشایی می شوند. در راه 2 کمپینگ (کمپینگ زتا (Zeta) و 5 فصل (5 seasons)) وجود دارد، جایی که می توانید غذاهای محلی با طعم خوب را تجربه کنید.

تور زمستان گرجستان، Juta

تور زمستان گرجستان، Juta

جوتا یکی از بهترین جاذبه های گردشگری گرجستان برای کوهنوردی حرفه ای و حتی فقط برای گشت و گذار است.  می توانید از صخره های چائوخی (Chaukhi) توسط گذرگاه Roska به منطقه Chevsureti بروید، این مکان برای انواع تورها و جاذبه ها بسیار  متنوع است. صخره های اطراف دره جوتا برای صعود مناسب هستند. همچنین اگر قصد پیاده روی ندارید، جوتا یک مقصد عالی است که می توانید اسب سواری کنید و در اقامتگاه محلی در اردوگاه جوتا بمانید و فعالیت هایی مانند لذت بردن از زیبایی کوه ها – گوش دادن به صدای جریان رودخانه ها، عکس گرفتن، یا ترتیب یک مهمانی با دوستان خود در کمپینگ زتا و غیره را انجام دهید.

تور زمستان گرجستان، Juta

تور زمستان گرجستان، Juta

روستای جوتا در زمستان بسیار زیبا است. بهترین مکان برای صرف تعطیلات زمستانی فراموش نشدنی با خانواده و عزیزان شما و فرار از شلوغی شهر در کوه های قفقاز است. این روستای کوچک واقعا می تواند نظر شما را در رابطه با زیبایی تغییر دهد، زیرا به نظر می رسد بیشتر شبیه یک نقاشی و سپس یک روستای کوهستانی معمولی است. اگر عاشق طبیعت وحشی و نسبتا دست نخورده هستید، از روستای جوتا دیدن کنید.

صومعه مارتکوپی (Martkopi)

در 30 کیلومتری تفلیس، صومعه ای است که در قرن ششم توسط پدر آنتون مارتکوپی ساخته شده است. صومعه بر روی زیبا ترین شیب پوشیده از جنگل کوه لالنو (Lalno)، شهرداری Gardabani در نزدیکی روستای مارتکوپی واقع شده است. صومعه مارتکوپی، یکی از زیباترین مناظر در زمستان است. مقدس ترین مکان در صومعه، آرامگاه سنت آنتون مارتکوپی است که تا به امروز حفظ شده است. در شرق صومعه یک برج وجود دارد که ظاهرا سنت در آن اقامت داشته است.

تور زمستان گرجستان، Martkopi Monastery

تور زمستان گرجستان، Martkopi Monastery

دریاچه شائوری (Shaori)

یکی از زیباترین مکان های گرجستان است که در شهرداری Ambrolauri، مناطق راچا لچخومی و کومو سوانتی (Racha Lechkhumi and Kvemo Swanneti) واقع شده است. در زمستان دریاچه و طبیعت اطراف آن مناظر باشکوهی را ایجاد می کند. در مسیر راه به Racha مناظر باور نکردنی توجه شما را جلب می کند. این شهر سالانه تعداد زیادی گردشگر را جذب می کند و اغلب در شبکه های اجتماعی عکس های شگفت انگیز این مکان را مشاهده می کنید که طبیعت زیبای آن در طول سال ها مشخص می شود. علاوه بر این، مکان بسیار خوبی برای کمپینگ و پیاده روی است.

تور زمستان گرجستان، Shaori reservoir

تور زمستان گرجستان، Shaori reservoir

در زمستان، فلات های کوههای بلند Shaori را به یک جایگاه زمستانی شگفت انگیز تبدیل می کند. آب یخ می زند و می توانید از شگفتی های پوشیده شده از برف لذت ببرید. این منطقه با آب و هوای کوهستانی، در فصل زمستان معمولا بارش برف زیاد و طولانی مدت دارد، میانگین دما در ماه ژانویه 2/4- درجه سانتیگراد است و تابستانی سرد با نوسانات طولانی از دمای روز و شب که میانگین دما در ماه جولای (داغترین ماه) 17.5درجه سانتیگراد است.

تور زمستان گرجستان، Shaori reservoir

تور زمستان گرجستان، Shaori reservoir

شائوری علاوه بر دریاچه یک مخزن سد هم است که طول مخزن 7/1 کیلومتر و بزرگترین عرض آن 2/7 کیلومتر است. عمیق ترین نقطه آن 14/5 متر و عمق متوسط آن 9/8 متر با مساحت 9/2 مترمربع است.

شهرداری Khulo

عمدتا مسافران در فصل تابستان به منطقه Adjara، غرب گرجستان می روند، اما در این منطقه مکان های زیبای دیگری وجود دارد. علاوه بر کوه پیست اسکی Goderdzi، در زمستان مکان زیبایی به نام Khulo وجود دارد که قطعا باید بازدید کنید.

تور زمستان گرجستان، Khulo Municipality

تور زمستان گرجستان، Khulo Municipality

شهرداری Khulo در دره Adjaristskali، جاده Akhaltsikhe-Batumi، در ارتفاع 923 متر از سطح دریا و 88 کیلومتر از باتومی واقع شده است. Khulo به معنی خانه تجاری است. در قرون وسطی، یک مسیر تجاری در Khulo وجود داشت که Samtskhe-Javakheti را به سواحل دریای سیاه وصل می کرد. خانه ای برای آثار تاریخی قرون وسطایی مانند قلعه خیکانی (Khikhani) که قدمت آن به قرن 10 برمی گردد.

تور زمستان گرجستان، Khulo Municipality

تور زمستان گرجستان، Khulo Municipality

علاوه بر آثار تاریخی، بسیاری از جاذبه های توریستی جالب دیگری نیز در منطقه Khulo وجود دارد از قبیل Beshumi Resort و دریاچه سبز که در نزدیکی گذرگاه گودرزی (Goderdzi) قرار دارد. همچنین ماشین های کابل Khulo که برای حمل و نقل وسایل روزانه مردم محلی از khulo تا روستای Tago  استفاده می شود.

مستیا (Mestia)

اگر می خواهید زیبایی های کاملا متفاوت ببینید و با فرهنگ قرن های گرجستان آشنا شوید باید به سوانتی (Svaneti)، منطقه تاریخی و یکی از زیباترین مناطق گرجستان واقع در شمال غربی کشور سفر کنید. Mestia، پایتخت سوانتی و مرکز توریستی در منطقه که در زمستان بسیار جذاب است.  این شهر مرکز خدمات اصلی منطقه سوانتی است که با زیرساخت های مدرن مجهز شده است.

تور زمستان گرجستان، Mestia

تور زمستان گرجستان، Mestia

تور زمستان گرجستان، Mestia

تور زمستان گرجستان، Mestia

به غیر از چشم انداز هیجان انگیز و کوه های بلند، شهر با شماری از آثار قرون وسطایی، مانند کلیساها و برج هایی که در فهرست سایت های میراث جهانی یونسکو قرار دارد، مورد توجه است. برج های Mestia در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارند. در مستیا (Mestia) یکی از مهم ترین آثار معماری و قوم نگاری گرجستان قرار دارد.

تور زمستان گرجستان، Mestia

تور زمستان گرجستان، Mestia

توشتی (Tusheti)

اگر می خواهید ارتفاعات شگفت انگیز با طبیعت زیبا را یکجا ببینید و مسیرهای پیاده روی باریک کوهستانی روی صخره های شیب دار را داشته باشید، باید راه خود را مستقیم به Tusheti، منطقه کوهستانی شگفت انگیز در شمال شرقی گرجستان ادامه دهید.

تور زمستان گرجستان، Tusheti

تور زمستان گرجستان، Tusheti

این منطقه در بخش شمال شرقی کشور واقع شده که مساحت آن 896 کیلومتر مربع است و توسط شهرداری آخمتا (Akhmeta) اداره می شود. از آنجا که در سطح 1650-4493 متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد، دمای متوسط در ماه ژانویه تا فوریه در حدود 3 تا 8 درجه است و بارش برف تا 5-6 ماه طول می کشد.

کل منطقه توشتی شامل 10 روستا است که روستای اومالو، به عنوان مرکز توشتی محسوب می شود که اغلب توسط توریست های محلی و خارجی بازدید می شود. توشتی با طبیعت هیجان انگیز و آثار تاریخی، بازدیدکنندگان بسیاری را جذب می کند. باید زمستان “سرزمین عجایب” گرجستان را ببیند.

تور زمستان گرجستان، Tusheti

تور زمستان گرجستان، Tusheti

چه بازدید از مناطق دیدنی گرجستان در زمستان داشته باشید، یا تجربه اسکی در پیست های زمستانی آن، در هر صورت امیدواریم سفر با تور گرجستان دی 97 لحظات بسیار زیبا و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند.

اشتراک:

نظرات بسته اند