بهبود رتبه گوگل یک سایت با لینکهای فالو و نوفالو

0

همانطور که میدانید، مبحث سئو و بهبود رتبه گوگل یک سایت، به پارامترهای مختلفی بستگی دارد، و رعایت این پارامترهاست که میتوان موفقیت را ازآن، سایت مورد نظر کند.
امروز به بررسی مبحثی به نام لینک های فالو و نوفالو میپردازیم که برای بسیاری از کسانی که قدم در این عرصه گذاشته اند، گنگ است.
لینکهای فالو، لینکهایی هستند که تاثیر بیشتری بر افزایش پیج رنک گوگل یک سایت خواهند داشت، از سوی دیگر به موتورهای جست و جو این پیغام و دستور را میدهد که لینک مورد نظر را دنبال کند، اما لینکهای نوفالو، که به شکل کد “rel=”nofollow در سایت قرار میگیرند، به موتورهای جستجو نشان میدهد که نباید به دنبال لینکهای مربوطه برود. در واقع به موتورهای جستجو خبر میدهد که لینک مورد نظر نباید در محاسبه پیج رنک شما وارد شود ولی با این کار همچنان اجازه ایندکس این صفحات را به موتورهای جستجو میدهد.
اما نمیتوان به طور قطع گفت که این لینکها بی تاثیر خواهند بود. الان مدتیست که بسیاری از طراحان سایت ساختار کدنویسی را به گونه اعمال کرده اند که به طور پیش فرض نو فالو هستند. اما حال که اکثر لینک ها به طور پیش فرض نوفالو هستند، فکر می کنید وقتی بیش از ۷۰ درصد لینک های خروجی سایت ها نوفالو است، گوگل که صرف دیدن مشخصه نوفالو، آنها را تاثیر نمی دهد؟
مشخصا هنگامی که حجم وسیعی از لینکهای نوفالو وجود دارد و تعداد آنها کمتر از لینکهای فالو نیست، گوگل مجبور است لینکهای نوفالو رو نیز تحلیل کند و در رنکینگ تاثیر دهد.
درست است که درصد تاثیر لینکهای نوفالو کمتر از لینکهای فالو در بهبود رتبه گوگل یک سایت است، اما نمیتوان تاثیر آن را صفر دانست.

اشتراک:

نظرات بسته اند