بلاک چین و هوش مصنوعی دو فرصت شغلی بزرگ

0

بالاک چین و هوش مصنوعی دو فناوری نوظهوری هستند، که این سالها مورد توجه فعالان عرصه فناوری قرار گرفته اند. نتایج بررسی ها در شبکه کاریابی لینکدین نشان داده است که این دو فناوری جزو پر طرفدارترین های هستند.

افراد بسیاری به صورت فریلنسینگ در شبکه های کاریابی آنلاین فعالیت دارند اما تعداد کسانی که با فناوری های بلاک چین و هوش مصنوعی آشنا هستند کم است. از این رو درخواست ها برای استخدام چنین افرادی بسیار است.

کسانی که می خواهند آینده ای در دنیای مشاغل فناوری داشته باشند بهتر است از همین حالا روی یکی از این دو حرفه تمرکز کنند و دانسته های خود را به سطح پیشرفته برسانند.

پیش بینی می شود در آینده نیز نیاز به چنین حرفه هایی همواره احساس شود و هر چه شرکت های فناوری بزرگتر شوند نیاز به متخصصین بیشتری داند.

بررسی یادشده که توسط گای برگر اقتصاددان مشهور انجام شده حاکیست افرادی که در این دو زمینه تخصص داشته باشند می توانند به سرعت شغل دلخواه خود را بیابند و این دو شغل در ۵ سال آینده جزء برترین شغل ها از نظر سرعت رشد درخواست بازار کار باقی خواهند ماند.

این دو فناوری می توانند بسیاری از فرایندهای حرفه ای را تسریع کنند و روش های تازه ای را برای پیشبرد امور به وجود آورند. لذا درخواست برای استخدام افرادی در این دو حوزه محدود به شرکت های فناوری نیست و در دیگر حوزه های شغلی نیز وجود دارد.

بلاک چین و هوش مصنوعی

بلاک چین و هوش مصنوعی

از جمله دیگر مشاغل پرطرفدار در حوزه فناوری اطلاعات می توان به متخصص فروش اپلیکیشن و متخصص علوم داده اشاره کرد. مشاور تامین انرژی خورشیدی نیز از جمله مشاغل آینده دار در عرصه فناوری است.

دنیای فناوری روز به روز فرصت های بیشتری در اختیار افراد قرار میدهد. در آینده بیشتر شغل های کنونی که به صورت فیزکی و حضوری انجام می شوند از بین خواهند رفت و افراد به صورت آنلاین و توسط ربات های هوشمند به امور روزانه رسیدگی می کنند.

اگر می خواهید در آینده شغلی داشته باشید بهتر است از همین حالا شروع کنید حرفه ای متناسب با نیاز جامعه آینده و استعداد خودتان انتخاب کنید و مهارت های لازم را کسب کنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند