بلاخره آلمانی ها تلگرام را هک کردند!

0

در جدید ترین خبرهای مربوط به تلگرام گفته می شود بلاخره این پیامرسان فوق امنیتی هم هک شده است. این نخستین باری است که کسی توانسته تلگرام را هک کند و به اطلاعات آن دست یابد.

پلیس آلمان ادعا کرده که توانسته مسنجر تلگرام را هک کند و به مکاتبات و فایل های برخی افراد دست یابد.

به نقل از «مادربورد»، پلیس آلمان توانست با کمک نرم افزار به مکاتبات شخصی و فایل های کاربران مسنجر محبوب تلگرام دست یابد.

یکی از کارمندان پلیس فدرال آلمان در امور جنایی تعریف کرد که متخصصان چند سال است روی ساخت نرم افزار برای هک تلگرام کار می کردند. در سال 2015، آنها توانستند 32 آکانت را هک کنند تا به اطلاعات اعضای گروهک اولتراملی آلمان دست یابند که آتش زدن خوابگاه مهاجران را سازماندهی کرده بودند.

کارشناسان آلمانی می توانند فقط «چت» های رمز نشده را مطالعه کنند. متخصصان هنوز نتوانستند پیامک های رمز شده را بخوانند.

تلگرام هک شد

تلگرام هک شد

با این وجود باز هم امنیت تلگرام آنقدر بالا است که هکرهای دیگر نتوانند وارد آن شوند و اطلاعات افراد را به دست آورند. احتمالا مدیران تلگرام به این خبر واکنشی نشان خواهند داد و باگ های موجود را برطرف می کنند تا کسی نتواند برای بار دیگر از روش پلیس آلمان برای هک استفاده کند.

مسنجر تلگرام چند سالی است که به خاطر امنیت بالا و قابلیت های کم نظیرش میهمان گوشی های بسیاری از مردم جهان بخصوص ایرانیان شده، چنین اتفاقاتی نمی تواند از محبوبیت تلگرام بکاهد. بارها اتفاق افتاده غولهای فناوری مثل مایکروسافت نیز چنین مسائلی داشته اند اما هر بار مجهز تر از گذشته در مقابل خطرات ایستاده اند تا در کنار کاربران با وفایشان مشکلات را پشت سر بگذارند.

اشتراک:

نظرات بسته اند