بزرگ ترین جشن های بین المللی

0

کارناوال – برزیل
مشهورترین و شادترین جشن کشور برزیل کارناوال نام دارد. البته خیلی ها آنرا بزرگ ترین جهان بین المللی می دانند و با تورهای برزیل به این کشور سفر می کنند.کارناوال در فصل بهار است و هر بهار خیابان های بزرگ ترین و پرطرفدارترین شهر برزیل، یعنی ریودوژانیرو، مملو از مردمی ‌می ‌شود که برای جشن گرفتن، شادی و رقص و پایکوبی خود را با تورهای برزیل به ریو رسانده اند.

جشن کارناوال برزیل

جشن کارناوال برزیل

سال نوی چینی- هنگ کنگ
سال نوی چینی مهم ترین جشن در تقویم چینی است. در جشن سال نوی چینی، مردم لباس قرمز به تن می کنند، در پاکت های قرمز «پول های خوش شانسی» به بچه ها می ‌دهند و آتش بازی و نمایش های عروسکی به راه می ‌اندازند. سال نو چینی بزرگ ترین جریان مهاجرت در جهان را رقم می زند زیرا چینی ها از هر کشوری که باشند، به چین بر می گردنند و فرودگاه ها و ایستگاه های قطار این شهر، هزاران نفر را در یک روز به کشور خوشامدگویی می کند.

سال نوی چینی

سال نوی چینی

اوکتوبرست – آلمان
اوکتوبرست (Oktoberfest) یکی از مشهورترین وقایع در آلمان و بزرگ ترین نمایش در جهان بحساب می آید. در این مراسم تقریبا همه خانواده ها دور هم جمع می شوند در مونیخ مردم شراب آلمانی می‌ نوشند و Pretzeln (نوعی کیک مخصوص)، weiss wurst bratwurst (سوسیس سفید) می‌ خورند.

اکتوبرست آلمان

اکتوبرست آلمان

مکزیک
دوم نوامبر در مکزیک، گواتمالا ، اکوادور و دیگر قسمت های جنوب و مرکز آفریقا جشن Dia de los Muertos یا جشم مردگان برگزار می شود. مردم محراب های خانه هارا تزئین کرده و در آن، غذا، شمع، استخوان و گل همیشه بهار می‌ گذراند تا به مرده هایی که به زمین برگشته اند، خوش آمد بگویند.

جشن مردگان

جشن مردگان

هینا ماتسوری- ژاپن
هر سال سوم مارچ بهترین روز برای دختران ژاپنی است که مشتاقانه در روز “جشن عروسک ها” با ارزش ترین عروسک هایشان را روی یک سکوی بلند به نمایش می ‌گذارند.

هینا ماتسوری

هینا ماتسوری

اشتراک:

نظرات بسته اند