چگونه اتاقمان را از آنچه که هست بزرگتر جلوه دهیم؟

0

راهکارهایی برای بزرگتر جلوه دادن اتاق ها وجود دارد که در حیطه دکوراسیون داخلی است و بیشتر بر روی رنگ آمیزی اتاقها تمرکز دارد!

با گسترش شهر نشینی و کمبود مسکن به مرور خانه های قدیمی که وسعت زیادی داشتند و شامل حیاط و ایوان و حوض آب و باغچه میشدند، جایشان را به آپارتمانهایی دادند که سر به فلک کشیده اند و جا برای نفس کشیدن هم کم دارند!

با سخت تر شدن زندگی و تنگ تر شدن خانه های شهری افرادی به فکر این افتادند که چگونه از فضای کم استفاده بیشتری ببرند. حتی برای زیبا تر کردن خانه ها و تشویق مردم به مهاجرت به آپارتان ها طراحان دکوراسیون را استخدام کردند. و این هنرمندان با توجه به فضایی که در اختیار داشتند بهترین جلوه ها را برای خانه های به اصطلاح نقلی بوجود آوردند.

اما امروزه همه ما به فضای کم خو گرفته ایم و دیگر هوای حیاطی با حوض و باغچه و ایوان به سرمان نمیزند. باز هم باید به طراحان دکوراسیون داخلی رجوع کنیم تا شاید راهکاری برای بزرگتر جلوه کردن اتاق مان پیشنهاد دهند.

روزیاتو در مطلبی آموزشی ۱۰ ترفند که می توانید با آن ها اتاق های کوچک را بزرگ تر جلوه دهید را بیان کرده که بسیار جالب توجه است.

این راهکار ها بیشتر بر روی خطای دید انسان تمرکز دارند و با تلفیق رنگ های مختلف اتاق ها را عریض تر و جادار تر و حتی سقفی بلند تر را تداعی میکنند.

زمانی که دو رنگ خاص در دو بعد از یک اتاق به کار میروند باعث میشود که ذهنمان فضا را از آنچه که وجود دارد وسیع تر ببیند. در واقع این توهمی است که ذهن انسان بوجود میاورد.

شما با دانستن این موضوع میتوانید اتاق محل زندگی و یا دفتر کارتان را به گونه ای طراحی کنید که احساس بهتری نسبت به آن داشته باشید و یا حتی کسانی که به دیدن شما می آیند نیز از این که فضای محدودی را برای کار در نظر گرفته اید نسبت به همکاری با شما بی میل نشوند.

برای خواندن و دیدن این راهکارها به این آدرس: http://yon.ir/33DRM مراجعه کنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند