بزرگترین هتل جهان در مکه ساخته میشود

0

تا به امروز در گوشه و کنار جهان که جاذبه های گردشگری فراوانی دارند ، سعی بر آن شده است تا هتلهای زیاد و منحصر به فردی ساخته شود تا بتوانند پذیرای مسافران باشند . تا کنون نیز درباره ی هتلهای مختلفی که در دنیا ساخته شده است به وفور سخن گفته ایم . اما امروز قصد داریم تا شما را با بزرگترین هتل جهان آشنا کنیم که قرار است در مکه ی مقدس ساخته شود . تا کنون که شهرهای پر بازدید که به دلیل جاذبه های طبیعی و تاریخی که دارند ، بستر مناسبی برای برپاسازی هتل به شمار میرفتند ، در مکه نیز نیاز فراوانی به یک اقامتگاه ویژه برای زائران که امکانات زیادی داشته باشد و بتواند تعداد زیادی از مسافران را در خد اسکان دهد ، حس شده است . برای آشنایی بیشتر با این هتل بسیار بزرگ در ادامه ی مطلب با ما همراه شوید .

این بزرگترین هتل جهان قرار است دارای12 برج داشته باشد که در آنها 10 هزار اتاق وجود خواهد داشت  که ساخت آن در سال آینده به پایان خواهد رسید و سال جدید شاهد افتتاح این هتل عظیم در شهر مکه خواهیم بود . این هتل علاوه بر تعداد زیادی اتاق که داراست دارای 70 رستوران نیز هست . این بنای عظیم ابراج کودیا – Abraj Kudia نام دارد و در مساحتی به وسعت 1.4 میلیون متر مربع زیر بنا ساخته شده است و هزینه ای که برای ساخت آن تخمین زده شده است در حدود 2.7 میلیارد یورو است .  این هتل بزرگ علاوه بر موارد بالا که گفته شد 79 سالن غذاخوری یک مرکز خرید بزرگ و یک سالن رقص دارد. همچنین در بلند ترین برج این مجموعه ، بزرگترین گنبد جهان نیز قرار خواهد گرفت .

بزرگترین هتل جهان در مکه

بزرگترین هتل جهان در مکه

ساخت و ساز این هتل از محل بودجه‌ای بود که توسط وزارت دارایی عربستان تامین و طراحی آن توسط «گروه دارالهندسه» (Dar al-Handasah group) که یک شرکت مشاوره طراحی بین‌المللی است انجام شد.

هتل ابراج کودیا در فاصله دو کیلومتری بزرگترین مسجد جهان (مسجد الحرام) قرار گرفته است که سالانه حدود 5 میلیون مسلمان طی مراسم حج تمتع و عمره برای زیارت به آنجا سفر می‌کنند . به نظر میرسد رکورد بیشترین رزرو هتل توسط همین هتل در جهان زده شود . اقامت و رزرو هتل در آن برای عموم آزاد خواهد بود اما 5 طبقه از آن به خاندان سعودی برای گذران تعطیلاتشان تعلق خواهد گرفت.

بزرگترین هتل جهان در مکه

بزرگترین هتل جهان در مکه

این هتل بسیار مدرن ، امکاناتی نظیر استخرهای کاملا لوکس و مدرن، مراکز تفریحی، مراکز ماساژ درمانی متعدد و ترانسفر با خودروهای سوپرلوکس را نیز دارد . طراحی داخلی این هتل توسط یک شرکت انگلیسی به نام Areen Hospitality انجام شده است و گفته میشود این طراحی ها سبکی بسیار لوکس دارند .

بدون شک میتوان گفت وجود این هتل 5 ستاره ی بسیرا زیبا و بزرگ ، میتواند در صنعت گردشگری عربستان موج جدید از تحول را ایجاد کند و قطعا این هتل به یکی از اصلی‌ترین مکان‌های اقامتی برای میلیون‌ها گردشگر ورودی به این شهر تبدیل خواهد شد .

مکه را به جرات میتوان پر بازدید ترین شهر در دنیا دانست . مکه ی مقدس به واسطه ی قرار گیری کعبه ، قبله گاه مسلمانان ، زادگاه پیامبر مسلمین و محل بعثت او  ، مقدس ترین شهر دنیا به حساب می آید .

افرادی که به مکه سفر میکنند به قصد زیارت و عبادت به خانه ی خدا میروند . در این شهر علاو بر کعبه اماکن زیارتی دیگری چون مسجد الحرام ، حجرالاسود ، منا (سرزمین منا) و عرفات، صفا و مروه، کوه نور، مقام ابراهیم ، غار حرا نیز وجود دارد .

اشتراک:

نظرات بسته اند