برنامه های تهرانگردی نوروز 97 که شهرداری تدارک دیده است

1

شهرداری تهران برای تهرانی ها و گردشگران پایتخت تورهای تهرانگردی نوروز 97 که شامل تورهای گردشگری نیم روزه و یک روزه می شود تدارک دیده است که می تواند در روزهای بهاری خلوت تهران بسیار هیجان انگیز و لذتبخش باشد.

شهر تهران که در طول سال شلوغ است و با هوای آلوده اش جایی برای گشت و گذار و لذت بردن از زیبایی هایش نمی گذارد، در ایام نوروز به چنان جلوه ی خیره کننده ای می رسد که می طلبد یک تهرانگردی اساسی داشته باشید. از این روی اگر خودتان امکانات لازم را ندارید می توانید با تورهایی که شهرداری تدارک دیده است همراه شده و از جاذبه های گردشگری تهران دیدن کنید.

هر ساله در تعطیلات نوروز تورهای تهرانگردی برگزار می شود که بالاخره رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران از برنامه ی تورهای گردشگری تهران در نوروز 97 رونمایی کرد.

به گزارش سی اس وب به نقل از ایسنا، مهدی سیف ضمن اشاره به برگزاری تورهای تهرانگردی نوروز 97 گفت: برنامه های تهرانگردی نوروز امسال در قالب 12 تور نیم روزه و  پنج تور یک روزه در 17 مسیر برگزار خواهد شد.

برنامه تورهای تهرانگردی نوروز 97

ایشان در ادامه در خصوص جزئیات تورهای نیم روزه بیشتر توضیح دادند که به شرح زیر است:

” تور سورتمه شامل بازدید از سورتمه ی تهران و موزه ی سینما، تور ژوراسیک برای بازدید از پارک ژوراسیک و بوستان نهج البلاغه، تور داراباد برای گردشگری در موزه ی حیات وحش داراباد، هیومن پارک و امام زاده صالح و تور برج میلاد شامل بازدید از برج میلاد و ژوراسیک پارک می شود که اینها تنها بخشی از تورهای گردشگری نوروز 97 هستند.
تور نگارستان برای بازدید از باغ موزه ی نگارستان و خانه ی مقدم، تور موزه شامل بازدید از سردر باغ ملی، موزه ی پست، موزه ی علم و فناوری و موزه ی آبگینه، تور قصر در مسیر باغ موزه قصر و موزه ی رضا عباسی و تور ری گردی برای بازدید از ابن بابویه، چشمه علی، برج طغرل و زیارت حضرت عبدالعظیم حسنی از دیگر تورهای نیم روزه تهران گردی در نوروز امسال است.
تور موزه ی هنر شامل بازدید از موزه ی فرش و موزه ی هنرهای معاصر، تورهای عودلاجان برای بازدید از اماکنی چون سرای کاظمی، حمام نواب، خانه موزه ی مدرس، امام زاده یحیی و خانه ی فخرالملوک و تور دلفیناریوم شامل بازدید از دلفیناریوم برج میلاد و تماشاگه راز از جمله برنامه هایی است که در نوروز 97 اجرا می شود.”

در کنار تورهای نیم روزه تورهای یک روزه نیز برگزار می شوند که رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران به جزئیات آنها پرداخت: تور سه برج شامل برج طغرل، برج آزادی و برج میلاد، تور دریاچه ی چیتگر در قالب بازدید از دریاچه ی شهدای خلیج فارس و باغ ملی گیاه شناسی، تور باغ پرندگان شامل باغ پرندگان و باغ موزه ی قصر، تور آزادی برای بازدید از برج آزادی و شهرک سینمایی ایران و در نهایت تور اراضی عباس آباد شامل بوستان آب و آتش، بوستان بنادر، پل طبیعت و باغ موزه ی دفاع مقدس، تورهای یک روزه ی نوروز 97 را تشکیل می دهند.

در خصوص ساعات برگزاری تورهای تهرانگردی هم باید گفت تورهای نیم روزه از ساعت 9 تا 13 و تورهای یک روزه از ساعت 9 الی 16 برگزار می شود.

سیف در انتها در خصوص هزینه ی تورهای تهرانگردی گفت: هزینه ی تورها از 24 هزار تومان تا 61 هزار تومان در نوسان است و شهروندان برای ثبت نام در تورها می‌ توانند از طریق تماس با سامانه 137، شماره گیری #1397*137* یا با مراجعه به سایت Visit.Tehran.ir اقدام کنند.

اشتراک:

۱ دیدگاه