بررسی علت سیاهی زیر چشم

0

با کمی توجه به آدمهای دور و برمان متوجه خواهیم شد که زیر چشم های برخی افراد سیاهتر و گود افتاده تر هستند. بسیاری این ماجرا را نشانه ضعف بدنی، کم خوابی یا ضعیف بودن چشم ها می دانند. به نظر شما چه عاملی باعث و بانی سیاهی دور چشمان است؟

محققان می گویند؛ خوردن غذاهایی که برایتان خوب نیست می تواند باعث ایجاد سیاهی زیر چشم شود.

ــ استفاده نکردن از میوه و سبزیجات می تواند به بوجود آمدن این سیاهی ها کمک کند.

ــ غذاهایی انتخاب کنید که ویتامین D بالایی داشته باشند چون کمک می کنند پوستتان بدرخشد، فست فودها چیزی است که باید از آن برای دچار نشدن به سیاهی زیر چشم بپرهیزید چون این غذاهای حاوی مقدار زیادی نمک مخفی هستند. نمک بیش از حد باعث حبس آب می شود که باعث متسع شدن رگ های خونی زیر چشم ها می شود.

علت سیاهی زیر چشم ها

علت سیاهی زیر چشم ها

ــ غذاهایی مانند ماهی تن، تخم مرغ و گربه ماهی طرف شما هستند چون حاوی ویتامین D هستند. برای از بین بردن این سیاهی ها مدتی از قهوه نیز دوری کنید.

ــ ننوشیدن آب کافی به صورت روزانه عامل دیگری برای ایجاد این دایره های سیاه زیر چشم است. سیاه شدن زیر چشم یکی از راه های بدن است که به شما بگوید بدنتان کم آب شده.

ــ با توجه به تحقیقات مشخص شده است که افراد بالغ باید هر شب حدود 7 تا 8 ساعت بخوابند. وقتی زمان خواب را از دست می دهید، زیر چشمانتان سیاه می شود.

ــ اگر بدنتان نوع خاصی از غذا را نتواند به خوبی هضم کند، این مسئله خود را در پوست نشان می دهد. بعضی افراد در هضم شیر مشکل دارند، که باعث ایجاد شدن سیاهی زیر چشم می شود.

سعی کنید با شناسایی نقاط ضعف بدنتان سیاهی دور چشم ها را از بین ببرید. استفاده از لوازم آرایشی راه حل خوبی برای پنهان کردن سیاهی دور چشم ها نیست!

اشتراک:

نظرات بسته اند