برخی از مشکلات آیفون 7، خریداران را دچار تردید کرد

0

بعد از آنکه اخبار و شایعات بیشماری پیرامون سری جدید اپل یعنی گوشی موبایل آیفون 7 منتشر شد، بسیاری از افراد را برای خرید این سری از پرچمدار اپل دچار تردید کرد. بعد از آنکه انفجار باتری پرچمدار سامسونگ،  گلکسی نوت 7 در خرید این موبایل تزلزل ایجاد کرد، اپل از این موضوع، یک فرصت طلایی ساخت تا بر شرکت رقیب خود پیشی گرفته و بر صدر جدول فروش محصول قرار بگیرد.
اما بنا بر گزارشات منتشر شده، خبر هایی بر عملکردهای نادرست آیفون 7 منتشر شده است مبنی بر اینکه آیفون 7 قادر نیست به درستی با برخی ابزارهای پوشیدنی مبتنی بر اندروید Wear و سیستم پخش بلوتوث خودروهای BMW جفت شود.
ضمنا کاربران اپراتورهای AT&T و Verizon هم خبر داده اند در استفاده از اینترنت LTE روی آیفون 7 ناتوان بوده اند. کمی قبل تر هم کاربران T-Mobile در اتصال به شبکه مخابراتی روی این تلفن هوشمند مشکل داشتند که این موضوع به سرعت در iOS 10.0.2 رفع شد.
این در حالیست که بنا بر تحقیقات و تحلیل تحلیلگران، قرار بود آیفون 7 یعنی جدیدترین تلفن هوشمند اپل بسیار موفق باشد و بدون هیچ گونه مشکلی به بازار عرضه شود و به اندازه پیشبینی های سازنده فروش داشته است.
البته باید توجه داشته باشید که باگ مربوط به عدم جفت شدن با ساعت های اندرویدی تاکنون تنها روی 5 مدل مشاهده شده است، یعنی ذن واچ 2 ایسوس، Q Founder فسیل، موتو 360 اسپورت و نسل دوم موتو 360 و TAG Heuer Connected.
ضمنا میبایست به این موضوع اشاره کنیم که این مدل ها تنها با آیفون 7 مشکل دارند و حتی در صورت بروزرسانی آیفون های قدیمی تر به iOS 10 هم با این ابزارها قابل استفاده خواهند بود.
همین موضوع البته از طرف دیگر نگران کننده به حساب می آید چرا که به نظر می رسد مشکل آیفون 7 سخت افزاری باشد و به نرم افزار دستگاه ارتباطی نداشته باشد.
این در حالیست که گوگل اعلام کرده است که در جریان وجود چنین مشکلی در این سری از آیفون ها قرار دارد و قصد دارد تا برای رفع آن با کمپانی اپل همکاری کرده و مشکل را حل کند، اما توضیح بیشتری در این خصوص ارائه نکرده است.
هچنین در ارتباط با عدم اتصال این گوشی به سیستم پخش BMW، کمپانی این خودروساز آلمانی اشاره کرده که در حال حاضر این سیستم نمیتواند از آیفون 7 پشتیبانی کند ،به همین دلیل کاربران لازم است در این مورد، منتظر انتشار اطلاعات بیشتر روی وبسایت شرکت باشند.
همچنین بای گفت که کاربران دو اپراتور مخابراتی آمریکایی هم کماکان در حال دست و پنجه نرم کردن با مشکل اتصال به شبکه LTE هستند. البته در این دو اپراتور برخلاف T-Mobile اتصال تلفن هوشمند به کلی با امواج مخابراتی قطع نیست و تنها سرویس دهی اینترنت LTE قطع می شود که با ریستارت کردن به طور موقتی رفع خواهد شد، اما مشخص نیست سرچشمه مشکل از کجاست و چه زمانی به طور کامل مرتفع خواهد شد.

اشتراک:

نظرات بسته اند