برترین مترجم های آنلاین و آفلاین

0

امروزه بیش از پیش دانستن زبان های دیگر برای هر کسی در سراسر جهان احساس میشود. چرا که شبکه جهانی اینترنت تمام جهان را به متصل کرده و کاربران امکان ارتباط با هر کشوری را دارند.

از این رو داشتن یک مترجم آنلاین و یا آفلاین برای هر کاربر اینترنت لازم و ضروری است. در بین مترجم های آنلاین مترجم گوگل که مبتنی بر هوش مصنوعی است فوق العاده ظاهر شده و اکثر زبان های دنیا را پشتیبانی میکند.

در حال حاظر گوگل ترنسلیت با تمامی اپلیکشن های اندروید کار می کند و بوسیله آن می توانید به سرعت متن های موجود در واتس آپ ، Evernote ، Feedly، فیسبوک، گوگل کروم و … را ترجمه کنید.

عملکرد ترجمه از طریق تایپ کردن متن، در حال حاضر از ۹۰ زبان دنیا پشتیبانی می کند، در حالی که شامل ترجمه از طریق عکس گرفتن و استفاده از انگشت برای نوشتن کلمه هم می شود؛ ترجمه صوتی ۲ طرفه هم فعلا از ۴۰ زبان پشتیبانی می کند.

اما در بین مترجم های آفلاین باز هم نام رقیب دیرینه گوگل به چشم میخورد! Microsoft Translator اگرچه به صورت آنلاین هم در دسترس است اما قابلیت های این سرویس مایکروسافت تنها به آنلاین بودن منتهی نمیشود.

اپلیکیشن مترجم مایکروسافت برای استفاده در حالت آفلاین طراحی شده و از ۴۲ زبان پشتیبانی می کند. نصب و راه اندازی Microsoft Translator کار آسانی است؛ برای هریک از زبان ها باید بسته مربوطه را با حجم حدودی ۲۰۰ مگابایت دانلود کنید تا قادر به ترجمه به صورت آفلاین باشید.

رابط کاربری مترجم مایکروسافت بسیار عالی طراحی شده است؛ هنگامی که برنامه را اجرا کنید ۴ دکمه برای دسترسی سریع را مشاهده خواهید نمود و می توانید از ترجمه به روش تشخیص گفتار، ترجمه از طریق صفحه کلید و ترجمه ۲ طرفه استفاده کنید.

رابط کاربری Microsoft Translator بسیار بهتر از دیگر برنامه های مترجم است اما این برنامه یک مترجم همه کاره و چند منظوره نبوده و تجربه استفاده از آن به خوبی Google Translate نیست؛ اما از سوی دیگر از اندروید را هم پشتیبانی می کند و از این لحاظ نسبت به سایر برنامه های مشابه برتری دارد.

برای دانلود و آموزش استفاده از مترجم گوگل بر روی لینک زیر کلیک کنید:

https://digiato.com/article/2017/05/13/%D8%AA%D8%B1%D8%AC%D9%85%D9%87-%DA%AF%D9%88%DA%AF%D9%84-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%DA%AF%D9%88%DA%AF%D9%84-%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%B3%D9%84%DB%8C%D8%AA/

اشتراک:

نظرات بسته اند