برترین سریال های تخیلی

0

سال های زیادی است که داستان ها و فیلم های تخیلی طرفداران زیادی دارند. اولین سریال های تخیلی منطقه ی گرگ و میش (The Twilight Zone) و سریال پیشتازان فضا (Star Trek) می باشد که چندین دهه ی پیش ساخته و پخش شده اند. از آن زمان به بعد این ژانر از محبوبیت بالایی برخوردار شده است به صورتی که شبکه های تلویزیونی و شرکت های فیلم سازی بیشتر سرمایه ی خود را در این زمینه گذاشتند. اگر طرفدار این ژانر از فیلم هستید بهتر است با ما همراه باشید چرا که در مطلب زیر بهترین سریال های علمی تخیلی را که از محبوبیت فراوانی برخوردار است را برایتان آورده ایم.

سریال های تخیلی

1. سریال پیشتازان فضا: نسل آینده. سال های 1987 تا 1994

داستان این سریال مربوط به تیمی است که به رهبری شخصی به نام جین لوک پیکارد سوار بر یک کشتی فضایی برای پیدا کردن حیات در دیگر نقاط کهکشان اقدام کرده اند. طی این ماموریت آن ها برای نجات زیندگی انسان ها مجبور به حل مسئله ای فوق العاده پیچیده هستند و پس از موفقیت در این ماموریت, ماموریت های جدیدی دریافت می کنند.

سریال پیشتازان فضا

سریال پیشتازان فضا

2. سریال خانه ی عروسکی. سال 2009 تا 2010

این سریال مربوط به شرکتی خیالی است که کارمندان خود را جهت انجام دادن امور به افراد اجاره می دهد. سالیان سال است که یکی از افراد که به آن ها عروسک گفته می شود به نام اکو در آمد هنگفتی نصیب شرکت کرده است. خاطرات گذشته ی این عروسک ها پاک شده و برای هر ماموریت شخصیتی جدید دارند. اما اکو بعضی از خاطراتش را به یاد می آورد و موجب اختلالاتی در امور شرکت شده است.

سریال خانه ی عروسکی

سریال خانه ی عروسکی

3. سریال The OA. سال 2016 تا به امروز

سریال The OA داستان دختر جوانی به نام پریری جانسون است که 7 سال از گم شدنش می گذرد و بعد از آن به خانواده ی ناتنی خود باز می گردد. این دختر بعد از پیدا شدن نام خود را به The OA تغییر داده و با وجود آن که در گذشته نابینا بوده است اکنون چشم هایش بینا شده اند. زخم های زیادی بر روی بدن او دیده می شود که وی از گفتن داستان خود خودداری می کند.


4. سریال قهرمانان. سال 2006 تا 2010

داستان این سریال مربوط به افرادی است که با گذر زمان احساس می کنند استعداد ها و توانایی های مافوق بشر دارند. این نیرو های عجیب موجب شده است تا این افراد در زندگی عادی و روابط عاطفی دچار مشکل شده اند. بعد از مدتی برخی از این افراد برای نجات دنیا از قابلیت های شخصی خود استفاده می کنند.


5. سریال 100. سال 2014 تا به امروز

این سریال داستان افرادی را روایت می کند که 97 سال پس از نابودی زمین زنده مانده اند. به دلیل یک انفجار اتمی در سفینه ای فضایی در مدار زمین زندگی می کنند. همه ی ذخایر آب و غذا تمام شده و کشمکشی بین افراد زنده مانده به وجود آمده است. 100 نوجوان را برای بازدید از وضعیت کنونی زمین به کره ی زمین می فرستند. این نوجوانان هیچ گونه اطلاعاتی در باره ی زمین نمی دانند و با گروه ها و قبایل وحشی رو به رو می شوند. این قبایل از انفجار اتمی جان سالم به در برده و برای زنده ماندن به هر ریسمانی دست می برند. این سریال تا فصل 4 پخش شده است. فصل پنجم در دست ساخت است.

سریال 100

سریال 100

6. سریال پرونده های محرمانه. سال 1993 تا به امروز

این سریال داستان دوو ماموری ویژه ی اف بی آی را روایت می کند که جهت پیگیری پرونده های نیمه تمام با هم همکاری می کنند. یکی از این مامور ها معتقد است خواهر او را در کودکی موجودات فضایی ربوده اند به این منظور بعضی از موقع ارتباطش را با دنیای واقعی از دست می دهد اما وی تبحر خاصی در حل پرونده های جنایی دارد. در مواقی که با دنیای واقعی ارتباط ندارد همکارش به او کمک می کند اما به گذر زمان می فهمد که خیلی از پروونده ها را با روش های علمی نمی توان حل کرد.

سریال پرونده های محرمانه

سریال پرونده های محرمانه

اشتراک:

نظرات بسته اند