برای رفع جای سوختگی از چه پمادی استفاده نماییم؟

0

سوختگی هایی که موجب از بین رفتن لایه هایی از پوست می شوند, می تواند ناشی از سرما, گرما,الکتریسیته, مواد شیمیایی, گاز ها, سایش و تشعشع باشد. با بیشتر شدن عمق آسیب, درجه ی سوختگی نیز افزایش پیدا می کند. سومین عامل مرگ غیر منتظره بعد از تصادفات رانندگی و مصرف مواد مخدر, سوختگی است که سالیانه بیش از 3 هزار تن از 180 هزار نفری دچار سوختگی می شوند, جان خود را از دست می دهند. در مطلب زیر شما را با برخی از پماد سوختگی های معروف آشنا می کنیم تا بتوانید از بین آن ها یکی از بهترین پماد سوختگی ها را انتخاب نمایید.

معرفی انواع پماد های سوختگی

پماد برناگل

پماد برناگل یکی از پر مصرف ترین پماد های سوختگی است. این پماد در سوختگی های درجه اول مانند آفتاب سوختگی و سوختگی های ناشی از مواد شیمیایی و سوختگی های درجه دو و سه نیز قابل استفاده است.

پمد برناگل

پماد برناگل

پماد سوختگی ناژو

پماد سوختگی ناژو یکی از بهترین پماد های سوختگی موجود در بازار است که در زمینه ی پیشگیری و درمان التهاب ناشی از ادرار سوختگی در شیر خواران, تسکین سوختگی های خفیف و زخم های سطحی کاربرد دارد. پماد ناژو از سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت مهر تایید دارد.

پماد ناژو

پماد ناژو

پماد ابوخلسا

پماد ابوخلسا از عصاره ی گیاه ابوخلسا یا همان هواچوبه ساخته شده است که برای درمان انواع سوختگی های درجه یک, درجه دو و درجه سه کاربرد دارد. گیاه ابوخلسا تاثیر گذار ترین گیاه دارویی است که برای انواع سوختگی ها مصرف می شود. این پماد از تاول های جدید و درمان زخم های عفونی جلوگیری می کند. این پماد با نام هربکس به داروخانه ها عرضه شده است که برای کاهش آثار زخم و بخیه های عمل جراحی, بهبود زخم بستر و آرام کننده ی درد و التهاب مصرف می شود. پماد ابوخلسا ترکیبی از عصاره ریشه گیاه ابووخلسا و موم زنبور عسل و روغن زیتون می باشد که مجموع این ترکیبات در از بین بردن تاول و نرم شدن جای سوختگی مصرف می شود.

پماد ابوخلسا

پماد ابوخلسا

پماد تریامسینولون

پماد تریامسینولون برای درمان سوختگی های درجه یک مورد استفاده قرار می گیرد. این پماد بهترین درمان برای التهاب و خارش بدن و علائم پوستی دیگر است. کاهش خارش, قرمزی و تورم از مهم ترین موارد مصرف پماد تریامسینولون اعلام شده است. اگر احساس کردید پس از مصرف حساسیتی در پوستتان ایجاد شد, از مصرف آن دوری کنید و در صورت بروز علائم غیر طبیعی با پزشک مشورت کنید. اگر نیاز به جراحی دارید حتما درباره ی مصرف این پماد با دکتر جراح صحبت کنید. این پماد کاملا موضعی بوده و برای استفاده از آن درون چشم, بینی یا دهان توصیه نمی شود.


پماد هیدرودرم

پماد هیدرودرم, جهت بازسازی و ترمیم پوست مصرف می شود. این پماد با تحریک فآیند تجدید ساختار سلولی و ممانعت از رشد باکتری ها و قارچ ها موجب سریع شدن ترمیم بردگی ها, زخم های سطحی و التیام پوست های حساس و آسیب دیده ناشی از پیلینگ, لیرز درمانی, میکرودرم ابریشن, اپیلاسیون, الکترولیز, رادیو تراپی, فیزیوتراپیمی شود.
اگر در اثر آفتاب و یا سولار پوست بدنتان دچار سوختگی شده باشد این پماد گزینه ی مناسبی است و برای بهبود بیماری هایی نظیر اگزما, درماتیت آتوپیک و سایر درماتیت ها کمک بزرگی می کند.

پماد هیدرودرم

پماد هیدرودرم

پماد دسیتین

پماد دسیتین بیشتر برای درمان التهاب و تحریکات پوستی نوزادان و زخم های سطحی استفاده می شود. این پماد را تنها 3 یا 4 بار در روز می توان استفاده نمود. برای آن که اثر سوختگی و ادرار سوختگی بر روی بدن نماند این پماد گزینه ی مناسبی می باشد. این پماد حتی اثر چسب پوشک بر روی کشاله ران را نیز از بین می برد.

پماد دسیتین

پماد دسیتین

اشتراک:

نظرات بسته اند