بدترین پسوردهای 2017 معرفی شدند!

1

در آستانه ی سال نو میلادی، طبق سنت هر سال بدترین و بهترین هر چیزی معرفی می شود. در این میان شرکت آمریکایی EPC Group پس از تحقیقات گسترده لیستی از بدترین پسوردهای سال 2017 را معرفی کرده است.

همانطور که می دانید یکی از حساس ترین کارهای دنیای امروزی ما انتخاب پسورد است. امروزه هر شخصی دارای چندین و چند یوزر و پسورد است که پشت آن کلی اطلاعات شخصی نهفته شده است.

بدترین پسوردهای 2017

بدترین پسوردهای 2017

پسورد یا گذرواژه

پسورد یا گذرواژه یا کلمه ی عبور یک عبارت چندین کارکتری است که وظیفه ی آن اصالت سنجی است. به عبارتی کاربران دنیای دیجیتال توسط این عبارت چند کارکتری وارد سامانه های محافظت شده نظیر ایمیل، پروفایل شخصی در اینترنت و سامانه های بانکی و بسیاری دیگر می شوند.

با این اوصاف پسورد برای مالک آن از اهمیت بسیاری برخوردار است چراکه با فاش شدن آن توسط افراد دیگر ممکن است اطلاعات شخصی تان لو برود یا حساب بانکی تان فاش شود. از این روی باید در انتخاب پسورد نهایت دقت از سوی کاربران صورت بگیرد.

نکات مهم در انتخاب پسورد

یک پسورد امن دارای ویژگیهای بسیاری است که با رعایت آنها حدس پسورد برای دیگران سخت می شود.

1-در انتخاب پسورد بایستی از کلمات و عبارات معنی دار پرهیز کنید.
2-از کارکترهای عددی، حرفی و نشانه ای در کنار هم استفاده کنید.
3- پسورد بهتر است طولانی باشد. از پسوردهای کوتاه و چند کارکتری پرهیز کنید.
4-از تاریخ تولد، شماره شناسنامه، اسم و فامیل، نام عزیزان و هر عبارتی که قابل حدس است پرهیز کنید.

بدترین پسوردهای 2017

در این میان کاربران اصلا به انتخاب پسورد اصلا دقت نمی کنند و راحت ترین عبارات را به عنوان کلمه ی عبور انتخاب می کنند.
شرکت آمریکایی EPC Group در تحقیقی لیستی از بدترین پسوردهای 2017 تهیه کرده است. شرکت مذکور برای تهیه ی این فهرست از 5 میلیون پسوردی که لو رفته اند بهره برده است. در این تحقیق 123456 و password بدترین پسورد ممکن شناخته شده اند.
در این فهرست qwerty رتبه ی چهارم،  admin رتبه ی یازدهم و login رتبه چهاردهم را به خود اختصاص داده اند. رتبه ی شانزدهم این فهرست هم با بهره گیری از معروف ترین فیلم دنیا به نام starwars الهام گرفته شده است. در این فهرست نام  چند خودرو مانند فراری و مرسدس نیز دیده می شود.
نکته ی جالب دیگر در خصوص فهرست بدترین پسوردهای دنیا این است که مردان ۲.۸ برابر بیش از زنان از عبارتهای ساده به عنوان پسورد استفاده می کنند. در ادامه لیست 25 تا از بدترین پسوردهای ممکن که توسط کاربران انتخاب شده اند را قرار می دهیم:

۱۲۳۴۵۶
password
۱۲۳۴۵۶۷۸
qwerty
۱۲۳۴۵
۱۲۳۴۵۶۷۸۹
letmein
۱۲۳۴۵۶۷
football
iloveyou
admin
welcome
monkey
login
abc۱۲۳
starwars
۱۲۳۱۲۳
dragon
passw۰rd
master
hello
freedom
whatever
qazwsx
trustno۱

اشتراک:

۱ دیدگاه