روزهای پایانی بخشودگی جریمه بیمه شخص ثالث موتور سیکلت ها

2

یک ماه پیش بود که خبر دومین مرحله بخشودگی 100 درصدی جریمه موتورسیکلت های فاقد بیمه نامه شخص ثالث از طرف بیمه مرکزی اعلام شد. اکنون در روزهای پایانی این طرح به سر میبریم و بسیاری از دارندگان موتور سیکلت حتی از این ماجرا با خبر هم نشده اند.

بیانیه رسمی که از طرف روابط عمومی بیمه مرکزی یک ماه پیش اعلام شده بود، از قرار زیر است:

شرکت های بیمه مکلفند برای موتورسیکلت های فاقد بیمه نامه که از تاریخ 1/4/1396 لغایت 30/4/1396 اقدام به خرید بیمه نامه شخص ثالث می نمایند ۱۰۰ درصد مبلغ جریمه نداشتن بیمه نامه مذکور را دریافت نکنند.

این بخشودگی فرصت بسیار مناسبی را برای صاحبان متور سیکلت فراهم ساخت. تا بدون لحاظ شدن جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث، بتوانند متور سیکلت خود را دوباره بیمه کنند. برای استعلام بیمه شخص ثالث کلیک کنید.

در حالی که چند روزی به پایان طرح، یعنی روز سی ام تیر ماه نمانده. بسیاری از صاحبان موتور سیکلت هنوز اقدام به خریداری بیمه شخص ثالث نکرده اند. و این موضوع را چندان جدی نگرفته اند.

یکی از مقامات راهنمایی در این باره گفته بود؛ این بهترین فرصت برای افراد موتور سوار است. تا بتوانند ایمنی را برای وسیله نقلیه خود بیاورند. و به این نکته اشاره کرده بود که؛ فردی که نمیتواند 230 هزار تومان بدهد و بیمه شخص ثالث را برای موتورش بخرد زمانی که از بد حادثه، تصادف کرد و یک نفر را کشت چگونه میخواهد خسارتی بالای 200 میلیون را بپردازد؟

به موجب طرح بخشودگی جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث موتورسیکلت ها؛ 100 درصد مبلغ جریمه موضوع بند (ب) ماده 24 قانون بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه مصوب سال 1395 برای موتورسیکلت های فاقد بیمه نامه شخص ثالث (مرحله دوم) بخشوده شد.

اشتراک:

2 دیدگاه

  1. حسین فولادیان در

    فردا دیگه تمومه! ما که موتور نداریم. ولی خبر خوبی بود.

  2. کاش طرح بخشودگی جرایم رانندگی هم میذاشتن، این جریمه های طرح ما را کشته