با Squirrel پیام رسان یاهو آشنا شوید

0

حواشی فیلتر تلگرام پایان نیافته است که یاهو در یک اقدام پیش بینی نشده، پیام رسانی را منتشر کرد. این اتفاق در حالی رخ داد داده است که روز به روز بر تعداد نرم افزارهای پیام رسان افزوده می شود و کاربران در پی یافتن یک پیام رسان خوب هستند و راقبت بسیار تنگاتنگ است.
اما به نظر می رسد که یاهو بر آن است تا شانس خود را امتحان کند و در این بازار پر متلاطم شانس خود را برای جذب کاربران مخاف امتحان کند. این پیام رسان، Squirrel نام دارد.

با Squirrel پیام رسان یاهو آشنا شوید

با Squirrel پیام رسان یاهو آشنا شوید

Squirrel چیست؟

Squirrel به معنای سنجاب است و تفاوت عمده ای که با دیگر پیام رسان ها دارد ،در سازمان دهی چت ها است. این پیام رسان در واقع نسخه ی مدرن چت روم ها سات که کاربران در آن می توانند با دیگر کاربرانی که در این پیام رسان عضو هستند، اتاق هایی با موضوعات مختلف درست کنند و با هم گفت و گو کنند.
به غیر از این قابلیت، کاربران می توانند این اتاق ها را بی صدا کنند و یا مخفیانه با دوستانشان صحبت کنند و با با استفاده از ویژگی Blasts اطمینان احصل شود که تمامی کاربران پیام ارسال شده را دیده اند.
مانند سایرپیام رسان ها، در Squirrel هم می توانید با دوستانتان فایل به اشتراک بگذارید که چیز جدیدی برای ارائه دادن از سوی Squirrel نیست. Slack هم ساز و کاری مشابه Squirrel دارد، با این وجود به نظر می‌رسد برخلاف Slack که بیشتر روی کسب‌و‌کار‌های کوچک تمرکز کرده، یاهو با Squirrel می‌خواهد تا کاربران عادی فضای مجازی را هم به سمت خودش بکشاند.
البته این پیام رسان هنوز به انتشار جهانی نرسیده است، یعنی کسانی که می خواهند از این نرم افزار استفاده کنند، باید از سوی فرد دیگری، دعوت نامه دریافت کنند.
اینکه Squirrel شکست می‌خورد یا نه را زمان مشخص می‌کند اما یکی از نگرانی‌هایی که از همین حالا پیرامون پیام‌رسان یاهو به وجود آمده، امنیت این اپلیکیشن است. به خصوص بعد از سابقه خیلی بدی که یاهو با سرویس ایمیلش به جای گذاشت.
این در حالی است که یاهو سال گذشته گزارشی را منتشر کرد که با توجه به آن، هک 2013 سرویس‌های این کمپانی باعث شد تا حدود سه میلیارد اکانت یاهو در معرض خطر بگیرند. بد نیست بدانید کمپانی ورایزن یاهو را با قیمت 4.5 میلیون دلار و در سال 2017 خریداری کرد.

اشتراک:

نظرات بسته اند