با کباب دوغ نخورید

0

یکی از غذاهای خوشمزه ای که ایرانیان همیشه مایل به صرف آن هستند، کباب است. هنگامی که افراد با خانواده ی خود به یکی از رستورانهای شهر میروند، یکی از گزینه ها همین کباب ایرانی خوشمزه است، مخصوصا اگر رستورانهای خارج از شهر را انتخاب کنند.
در یک فضای زیبا، خوردن چند سیخ کباب تازه با سبزی تازه و دوغ میچسبد. اما به گزارش کارشناسان تغذیه، بهتر است به جای نوشیدن دوغ به همراه این غذا، آب را جایگزین کنید، به خصوص اگر شما جز افراد کم خون هستید، چرا که منابع غذایی که حاوی آهن هستند، نباید با لبنیات مصرف شوند.
این کارشناس تغذیه در ادامه گفت: برای افزایش ارزش تغذیه ای کباب بهتر است اگر آن را با نان میل می کنید،از نان سنگک که حاوی سبوس بسیار است، استفاده شود و اگر کباب را با برنج میخورید، بهتر است برنج به صورت کته طبخ شود.
وی همچنین اظهار داشت که اگر با کباب، لیمو ترش، پیاز خام، سماق و سبزیجات تازه میل شود به افزایش دریافت ویتامین C کمک میشود.
وی همچنین گفت: بهتر است هنگام خوردن این غذای خوشمزه و لذیذ از یک ماده غذایی مصلح مانند سماق استفاده شود. مصرف سماق همراه کباب میزان چربی و کلسترول جذب شده از گوشت را به حداقل می رساند، همچنین به خاطر خاصیت آنتی اکسیدانی ای که دارد از عملکرد ترکیبات سرطان زا و رادیکال های آزادی که هنگام پخت غذا به خصوص در قسمت های سوخته ی آن ایجاد می شود، جلوگیری می کند . از دیگر مزیت های سماق می توان به خاصیت ضد میکروبی و ضد التهابی آن اشاره کرد .
به گفته ی این کارشناس، یک لیوان آب بهترین نوشیدنی همراه این غذا است، چرا که نوشیدن دوغ و نوشابه از ارزش غذایی کباب میکاهد و سبب کاهش جذب آهن گوشت میشود.

اشتراک:

نظرات بسته اند