با پارک تفریحی میر مهنا آشنا شوید

0

جزیره ی زیبای کیش، به دلیل داشتن جاذبه های فراوان و بسیار زیبایی که دارد، سالانه پذیرای مسافران زیادی از سراسر ایران و به خصوص از کشورهای خارجی است. هتلهای لوکس کیش نیز از لحاظ ارائه ی سرویس و کیفیت بی نظیری که دارند، در میان هتلهای کشور، در لیست برترین هتلهای ایران قرار میگیرند.

در میان جاذبه های گردشگری کیش، به سراغ پارک تفریحی ساحلی در این جزیره می رویم. نام این پارک ساحلی ، میرمهنا است.

معرفی پارک تفریحی میر مهنا

پارک تفریحی ساحلی میرمهنا در ساحل شمالی و شمال غربی جزیره کیش دیدنی است. اسکله تفریحی میرمهنا نیز در این پارک واقع است. این پارک بزرگ عمومی از مسجد خاتم الانبیاءتا میدان جاسک در نوار ساحلی امتداد دارد و تنها اسکله ماهیگیری میرمهنا در میان نوار ساحلی سبب شده تا پارک به دو بخش مجازی فاز یک (از مسجد خاتم تا اسکله ماهیگیری) و فاز دو ( بعد از اسکله ماهیگیری تا میدان جاسک) تقسیم شود.

گردشگران و ساکنان می توانند بر روی اسکله تفریحی میرمهنا و در زمان های مجاز ماهی گیری کنند. ولی شنا کردن در محدوده پارک ممنوع است . فاز دو به مساحت حدود 50 هزار متر مربع در دست انجام و محوطه سازی آن به اتمام رسیده است. دو زمین بازی کودکان نیز در فاز دو ساخته خواهد شد. ویژگی فاز دوی پارک آن است که جنب مسجد قدیمی جامع سفین و محله بومیان کیش قرار دارد.

در فاز یک پارک به مساحت حدود 41 هزار متر مربع با مسیرهای پیاده رو، آلاچیق ها و محل های پخت کباب و پارکینگ پذیرای گردشگران است و از ویژگی های فاز یک پارک آن است که جنب مسجد خاتم الانبیا، نمازخانه ساحلی، بازار عرب ها، کتابخانه عمومی، بازار ماهی فروشی و تماشای ماهی های تازه جنوب مسیر دوچرخه، چند بوفه و چایخانه قرار دارد. همچنین بیشتر اوقات در انتهای فاز یک پارک در کنار اسکله ماهیگیری می توان از تماشای لاک پشت های آزاد لذت برد.

پارک تفریحی میر مهنا

پارک تفریحی میر مهنا

پارک زیبا تفریحی میر مهنا

پارک زیبا تفریحی میر مهنا

پارک زیبا تفریحی میر مهنا

پارک زیبا تفریحی میر مهنا

اشتراک:

نظرات بسته اند