با این هتل شناور از ناکجا آباد سر در می آورید

0

کافیست کمی به اطرافتان نگاه کنید. فکر میکنید چه چیزی در دنیای حاضر پر رنگ است و نمیتوان از آن چشم پوشی کرد ؟ امروز در دنیا همه چیز تحت تاثیر تکنولوژی است، به نظر میرسد تکنولوژی سایه اش را از سر هیچ چیز کم نمیکند. حتی تاثیر آن را میتوان بر روی سازه ها نیز دید. تکنولوژی به سراغ طراحان هتل رفته است و قرار است به زودی یک هتل بسیار هیجان انگیز ساخته شود که میتواند تاثیر مستقیمی بر کشتی های گردشگری بگذارد. نام این هتل، هتل مورپ است. تصور کنید قرار است سوار یک وسیله ای شوید که شبیه به یک کشتی بزرگ است، اما به شما میگویند که این یک هتل است. هنگامی که در این هتل وارد میشوید، با یک شهر کوچک مواجه میشوید که همه چیز را درون خود دارد. اتاق خود را پیدا میکنید و برای استراحت به آن میروید. از پنجره ی اتاقتان تنها دو چیز میبینید ، آسمان و آبهای آبی. در آرامش محض به خواب فرو میروید و استراحت میکنید. سپس هنگامی که چشمان خود را باز میکنید ، خود را در مکانی ناشناخته میابید که تا به حال به آنجا سفر نکرده اید؟ از خود میپرسید مگر قرار نبود که در یک هتل اقامت کنید. اگر قرار است هتل مورپ را در آینده انتخاب کنید، خود را برای یک سفر هیجان انگیز آماده کنید، چرا که این هتل مقصدی نامعلوم دارد و همانند یک کشتی تفریحی بر روی آب شناور است و حتی ممکن است از جاهای ناشناخته سر در بیاورد . در ادامه ی مطلب با هتل مورپ بیشتر آشنا شوید.

هتل شناور مورپ

هتل شناور مورپ

معرفی هتل مورپ

این هتل طراحی به شکل یک عنکبوت را دارد و یک هتل شناور است. این کشتی که در واقع اقامتگاهی برای رزرو هتل روی آب است،  انرزی مورد نیازش را از نور خورشید تامین میکند و تمامی مایحتاج یک سفر دریایی را خواهد داشت. اما چرا میگوییم سفر دریایی؟ برای اینکه این هتل عنکبوتی یک هتل شناور است و میتوان به وسیله ی آن به تمام نقاط دنیا سفر کرد. یعنی مقصدی برای این هتل در نظر گرفته نشده است. این پدیده ی شگفت انگیز میتواند در هر دریا و اقیانوسی شناور شود و مسافرانش را به هر نقطه ای که میخواهند برساند.
ساختار عنکبوتی این هتل و وجود ساختاری خطی قابلیت مقاومت در هر گونه شرایط اب و هوایی را دارد و میتواند خود را بدون هیچگونه مشکلی با وضعیت هماهنگ کند.
این هتل در حدود نیم مایل طول دارد و اگر به تصاویر آن نگاه کنید، خواهید دید که این کشتی از تعدادی کپسولهای به هم پیوسته ساخته شده است و از چیدمان آنها کنار هم، ترکیبی از شکل عنکبوت پدید آمده است. همانگونه که قابل حدس است، هر یک از این کپسول ها ،اتاق یکی از مهمانان را تشکیل میدهد و کپسولهای بزرگتر به امکانا رفاهیی ،نظیر استخر، باغ ، سینما، رستوران و از این دست موارد اختصاص میابد. علاوه بر نور خورشید، امواج دریا و اقیانوس نیز تامین کننده ی انرژی مورد نیاز این هتل عنکبوتی شکل است.  قرار است این هتل همه چیز داشته باشد، پس وجود یک باند فرود برای هواپیما و هلیکوپترهای شخصی به هیچ عنوان دور از انتظار نخواهد بود.
در ساخت این هتل از دو بازو ی بزرگ استفاده شده است که ای دو بازو با توجه به شرایط مختلف آب و هوایی و همچنین موقعیت مکانی تغییر شکل و جهت میدهند تا بتوانند در بالاترین سطح تعادل را حفظ نمایند. سرعت حرکت ین هتل شناور بسیار پایین است اما این قابلیت را دارد که برای مدت چند روز در شهرهای تفریحی توقف کند و مسافران در آن شهرها نیز به تفریح و گردش بپردازند.

اشتراک:

نظرات بسته اند