با تور آفریقای جنوبی دیدن از کوهی شبیه میز دیدن کنید

0

آیا می دانید با خرید تور آفریقای جنوبی می توانید عجیاب دنیا را بیینید
آفریقا سرزمینی رنگارنگ است با عجایبی خاص که تنها در همین خطه دیده می شود. مطمئنا مسافران آفریقای جنوبی از صرف وقت و هزینه ی خود برای سفر پشیمان نمی شوند. امروز قصد داریم به یکی از جاذبه های گردشگری فوق العاده برویم و ببینیم که چه مکان های دیدنی دارد. با ما همراه شوید.

کوه تیبل ، کوه میزی شکل آفریقای جنوبی

همانطور که از عنوان نیز پیداست، قرار است با خرید تور آفریقای جنوبی، از کوهی دیدن کنید که به شکل یک میز است. این کوه تیبل یا تافلبرگ نام دارد و در قسمت جنوب غربی آفریقای جنوبی قرار گرفته است. کوه تیبل مشرف به کیپ تاون و خلیج تیبل است و بیشتر بخش شمالی شبه‌جزیره مرتفع و صخره‌ای کیپ را در بر می‌گیرد.
تا به امروز هر چه کوه دیده ایم، همه به یک شکل بودند و نوک تیزی به نام قله داشتند، اما این کوه به دلیل شکل و ظاهر متفاوت و خاصی که دارد در سراسر دنیا شهرت پیدا کرده است.

کوه تیبل در آفریقای جنوبی

کوه تیبل در آفریقای جنوبی

این کوه 10087 متر ارتفاع دارد و قله ی آن مسطح است و 3 کیلومتر سطح دارد. این قله اغلب با مه سفید غلیظی پوشیده شده است که محلی ها به آن رومیزی می گویند. وزش باد از سمت جنوب شرقی، پوشش گیاه سرسبزی برای فلات این کوه ایجاد کرده است که در تغییر ظاهر آن نیز نقش بسیاری دارد. شکل مسطح کوه درنتیجه لایه‌های تقریباً افقی سنگ آهکی که در معرض وزش باد شدید و فرسایش آب قرار داشته‌اند به‌وجود آمده‌است. دو قله فرعی جدا از کوه اصلی قرار دارند که قله لاینز هد یا سر شیر به ارتفاع ۶۶۹ متر در شمال غربی و قله شیطانکه پیشتر ویندبرگ نامیده می‌شد به ارتفاع ۱۰۰۰ متر در شمال شرقی کوه تیبل واقع شده‌اند.
گقتنیست که مجموعه ای قله هایی موسوم به دوازده حواریون یا دوازده فرستاده در غرب کوه تیبل قرار دارد که امتداد آنها به کرانه های اقیانوس اطلس می رسد. در این کوه انبوه متنوعی از انواع گیاهان یافت می شود که شامل ارکیده‌های دیزا، ۲۵۰ گونه گل مروارید و درختان نقره می شود. گونه های جانوری این کوه هم جالب توجه است، در این کوه جانورانی مانند بزهای هیمالیایی، دیده می شود.

اشتراک:

نظرات بسته اند