با قابلیت استوری اینستاگرام آشنا شوید

3

در سری مطالب آموزش اینستاگرام، امروز قصد داریم به چگونگی ایجاد استوری در اینستاگرام بپردازیم. پس در ادامه با سی اس وب همراه شوید:

یکی از قابلیتهای خوب اینستاگرام که نزدیک به یک سال است راه اندازی شده،  Instagram Stories است. کاربران توسط قابلیت استوریز اینستاگرام می توانند یک داستان از وقایع روز خود ساخته و در قسمت استوریز اینستاگرام خود با دوستانشان به اشتراک بگذارند. تصاویر و فیلمهایی که در قسمت استوریز قرار می دهید موقت بوده و بعد از 24ساعت به طور خودکار حذف می شوند.
قابلیت استوریز اینستاگرام درست چندی پس از ظهورش در این شبکه ی اجتماعی محبوب خیلی زود مورد استقبال کاربران قرار گرفت. کاربران توسط این امکان جدید می توانند یک داستان زیبا و جذاب از اتفاقات روزشان نظیر جشن تولد، دورهمی دوستانه و یا سفر یک روزه تهیه کنند و تصاویر آنرا در کنار هم به اضافه ی توضیحات به اشتراک بگذارند. استوری شما به مدت 24 ساعت اگر استوری جدیدی آپلود نکرده باشید در صفحه ی شما باقی مانده و پس از آن به طور خود به خود حذف می شود.

استوری اینستاگرام

استوری اینستاگرام

اما از کجا متوجه شویم که از دوستان ما در اینستاگرام استوری جدید قرار داده است؟
اگر کاربری استوری جدید ساخته باشد، درست در قسمت بالای صفحه ی خبرخوان اینستاگرام، تصویر پروفایل او قرار می گیرد. شما با کلیک بر روی آن می توانید استوری او را مشاهده کنید. با ورق زدن همان صفحه می توانید استوری دیگر دوستان را پشت سر هم مشاهده کنید و حتی نظرتان را ارسال کنید.
چگونه در اینستاگرام استوری ایجاد کنیم؟
چگونه در اینستاگرام استوری ایجاد کنیم؟
برای استفاده از این قابلیت فوق العاده کافی است در صفحه ی اصلی یا همان خانه در اینستاگرام علامت به علاوه در گوشه ی سمت چپ بالا که زیر آن Your Story نوشته شده است را لمس کنید. همچنین می توانید آیکن دوربین در گوشه ی بالا سمت چپ را لمس کنید یا با کشیدن انگشت خود روی صفحه به سمت راست به این قابلیت دسترسی پیدا کنید.
سپس در قسمت پایین صفحه ی باز شده آیکن دایره را لمس کنید تا بتوانید به طور زنده عکس یا فیلم تهیه کنید. اگر انگشت خود را سریع بردارید می توانید عکس و اگر انگشت خود را نگه دارید می توانید فیلم تهیه کنید. در این قسمت می توانید انگشت خود را به آرامی از بالای صفحه به سمت پایین بکشید تا از میان گالری خود عکس یا فیلم مد نظرتان را انتخاب کنید.
سپس می توانید عناصری را به فیلم یا تصویر خود اضافه کنید تا جذاب تر به نظر برسد. در این قسمت می توانید نوشته، نقاشی و یا اشکال مختلفی که از تنوع بسیاری برخوردار هستند را به تصاویر خود اضافه کنید. پس از پایان ویرایشهای لازم کلید Next را لمس کنید. در ادامه باید تیک استوری ایجاد شده را فعال کنید و کلمه ی Send را بزنید تا استوری ای که به طور خلاقانه ساخته اید منتشر بشود. استوری ایجاد شده بلافاصله برای دوستانتان قابل مشاهده می شود و تا 24 ساعت در حافظه باقی می ماند و پس از آن به طور خودکار حذف می شود.

اشتراک:

3 دیدگاه

  1. استوری خیلی قابلیت جالبیه اما بعضیا هم واقعا رو مخن و همش استوری میسازن. کافیه یه چیزی تو کشورمون مد بشه دیگه ملت ولکنش نیستن!